Report: Czech Drift Series 2013 – round 02

Objektiv zpět; opět okruh, opět Czech Drift Series, opět Most. A skoro by se chtělo napsat (a i napíše), že opět spousta kouře a super den. Stejně jako do Sosnové, tak i do Mostu přijelo relativně početné startovní pole čítající bezmála tři desítky startujících ze čtyř evropských zemí.
Czech Drift Series 2013, Autodrom Most, Turbogarage,  Nissan 200SX

Domácí výběr zůstal, co do počtu, hodně podobný; výprava ze Slovenska tentokrát čítala nadupanou trojici M3 E46 s piloty věhlasných jmen za volanty; místo jednoho poláka přijel jeden švýcar a od našich západních sousedů docestovala čtveřice jezdců týmu Turbogarage se (zřejmě) nejvýkonnějším vozem startovního pole – hodně posíleným Nissanem 350Z (odpověď na otázku „čím to, že se pod kapotou prohánělo tolik kobyl“ bych hledal přímo v názvu týmu).

Tréninky i kvalifikační jízdy se nesly ve jménu vysoušení asfaltu po dešti z předešlého dne a noci a, jak už to tak bývá, každý se s mosteckou tratí snažil vypořádat po svém a v přímé souvislosti s výkonem svého závodního náčiní. Takže zatímco jezdci kategorie PRO a špička streetu agresivně létali a klouzali s vytočenými koly a mohutnou kouřovou clonou za zády, byli i tací, kteří se snažili vymáčknout ze svých vozů i ten poslední µW výkonu a dát najevo, že v Mostě to jde také s méně početným stádem. Po poledni se přešlo k tandem battlům, které, čím později se jely, tím více přinášely i zdlouhavá čekání na to, co se bude dít. Organizátoři se naštěstí rozhodli pro střídání závodních kategorií, čímž se naskytlo docela zajímavé porovnání jejich tandemových jízd. Osobně jsem byl příjemně překvapen, že těsné jízdy nebyly pouze doménou kategorie PRO… i když… nevím, nakolik to překvapení bylo příjemné, hlavně když to vypadalo, že čím blíže vyvrcholení závodů aka finále PRO, tím více prostoru si mezi sebou závodníci nechávali. No co se dá dělat… Street nakonec vyhrál Lukáš Plch (E34), opakované, protahované a nakonec víceméně kontumačně rozhodované finále PRO vyšlo lépe slovenskému Romanu Kolesárovi (E46). Příští závod bude 22. – 23. června v pražských Letňanech.

Czech Drift Series 2013, Autodrom Most

tagy: , ,
Like!