Feature: DodgemSquad FC3S

Auta se dají upravovat na tisíce způsobů. Některý jsou populární, některý ne a u některých si člověk musí zaklepat na čelo. My máme tu nevýhodu, že máme nejradši styl spadající do té druhé a třetí kategorie. Až na pár šílenců nám tady skoro nikdo nerozumí a o to máme větší radost, když na netu objevíme někoho dalšího, kdo s chutí zničí auto stejným stylem jako my. Přesně taková je i tahle RX-7 z Anglie.

Největší slabost máme pro styl, kterým se v Japonsku upravovali auta na přelomu tisíciletí. V té době začaly být ve velkém populární všemožné bodykity a továrny kvůli tomu začaly vyrábět jeden za druhým. Fabriky nestíhaly, s detaily se nikdo příliš nesral a hlavní bylo, aby vaše deset let stará kára vypadala opět nově a byla zase cool. A to je něco, na co si Japonci opravdu potrpí.

Kombinací akutní potřeby být opět in a nepříliš velké pozornosti k detailům vznikaly kombinace a výtvory, které každý soudný člověk musí označit za tuzing. Podle nás ale symbolizují zlatou éru, kdy upravené Silvie a Corolly stály u každého baráku a o víkendech se na místních kopcích scházeli stovky lidí. Tahle doba už nejspíš nikdy nenastane.

A máloco je ztělesněním té doby tak jako tahle RX-7. Až na zem protažený BN Sports bodykit s výřezy pro světla jste tou dobou mohli najít téměř na každé FC3S a křídlo od GarageBB protažené daleko za zadek auta bylo v roce 2000 jak ze Star Treku.

Uplynulo dalších deset let a v módě je zase něco jinýho. A pokud se teď smějete a řikáte si jak je to strašný a sto let za opicema, tak věřte že přijde den, kdy bude i váš stickerbomb na nárazníku těžce out… A tahle FC bude dělat svýmu majiteli radost dál.

Fotky: Ben Arris, dodgemsquad.co.uk

tagy: , , ,
Like!