Feature: Eko sporťák jak má být

Nové rádoby sportovní hybridy jako Honda CR-Z nás moc neberou, ale japonští Tec-Arts přišli nedávno s alternativou. I když většina z Vás nad nejnovějšími Euro normami ohrnuje nos, tohle dává smysl. Za poněkud marketingovým jménem „Eco Hachiroku“ se totiž skrývá jen o něco málo vychytanější Corolla, která se snaží všem okolo dokázat, že nepotřebujete nejnovější super-eko-hybrid abyste byli o něco šetrnější k ostatním.

Nebojte se, nejde o nějakou ohavnou přestavbu na elektromobil, ale o šikovně udělanou generálku motoru s důrazem na jeho maximální efektivitu. Tec-Arts v “eko” balíčku nabízí mimo jiné novější alternátor, startér, katalyzátor a lehčí řemenice, které spolu s přepracovanou elektronikou udělají z vašeho 4AG o něco zelenější motor.

Nemyslete si, že je to na úkor výkonu. Motor má odbržděných 130 koní a 160Nm, tedy o téměř 20Nm víc než má ve své původní podobě. To vše se spotřebou 5 litrů na 100km na dálnici. Jen pro porovnání, nám se s velmi lehkou nohou podařilo jen tak tak dostat pod hranici 8 litrů. Kombinovaná spotřeba má být jen 5,5 litrů.

Tak co, už šílíte že se z nás stala banda eko teroristů? Nebojte, jen vás trochu provokujeme. Stará Corolla a eko-friendly se sice jen těžko vyslovují v jedné větě, ale chceme všem připomenout, že nemusíte mít Prius nebo CR-Z abyste byli šetrní k naší (prý) zelené planetě. A hlavně, s tímhle je mnohem větší stranda…

tagy: , , , ,
Like!