Feature: Mr. Vestito 370Z

‘Sem tam něco decentně upravím, ale jinak to nechám’. Asi tak by se dala volně přeložit slova Roye potom, co zakoupil tohle Monterey Blue zetko. Problém je ten, že zetko si o úpravy přímo říká a tahle krásná modrá navíc vypadá víc než k světu v kombinaci s černou a pěkným bodykitem.

Prvně jsem spatřil onu ‘Fairlady’ na začátku roku při jednom z největších srazů zetek tady v New South Wales a přestože bylo k vidění spoustu pěkných exemplářů, nejvíce fotek padlo právě na tento. Už tehdy na autě vrněl výfuk výrobce Akrapovič a sériová kola byla vyměněna za klasiku od Rays, model TE37 v agresivním rozměru 19×9,5 +12 a 19×10,5 +12 v Diamond černé. Tento typ kol se v poslední době stal terčem příliš mnoha úpravců, a tak je Roy už brzy vymění za jiné, od SSR s více paprsky a límcem. Většinou potřebný grip pak zajišťují černé barely Bridgestone RE050 s rozměry 245/40 respektive 275/35.

Charakteristický zvuk šestiválce do V vylepšuje kombinace dílů od Akrapovič, Amuse a v neposlední řadě také Gruppe M, jednoho z předních výrobců karbonových dílů motoru z Japonska. Na první pohled si možná řeknete, že to není žádná sláva, ale věřte mi, že se to téměř stoprocentně brzy změní a seznam se zase o pár dílu rozroste. Od toho jsou tady přece nejlepší kamarádi, aby si neodpustili to neustálé rýpání a sarkastické posměšky, které způsobují onu typickou demenci vedoucí k utrácení nesmyslných sum za další a další díly. Ta člověka nutí k zakoupení dílů, o kterých jste ani nevěděli, že si je můžete dovolit a kvůli kterým musíte upravit vaší hypotéku, jenž se tak urputně snažíte ukočírovat, abyste mohli schovat tu vaší plechovku pod střechu před neduhy společnosti a pak stejně zjistíte, že už se to stejně při běžném denním ježdění nedá řídit.

Všechno ale není až tak černé, jak by se mohlo zdát, ba naopak. Věci nakonec vypadají dost dobře, trochu modře. A ještě líp, když je ta modrá na něčem, co má název Powerhouse Amuse Vestito full aero kit. Roy totiž takhle při nudném brouzdání internetem narazil na nabídku, kterou nemohl ignorovat. Podařilo se mu zakoupit z druhé ruky nepoškozené originální aero od Amuse ještě předtím, než přítelkyně stačila vznést námitky. Aby se tahle designová lahůdka pohybovala po zemi tak jak má, zakoupil náš šťastlivec KW variant 3, sadu vzpěr Nismo S Tune a Eibach/SPC ramena.

Po vizuální stránce pak ještě zetko doplňuje sada emblémů. Na přední nárazník se nastěhoval ten ze staršího brášky, který byste normálně hledali na boku nad blinkrem. Dozadu pak putovalo stylové označení Fairlady a samolepka Amuse, kdyby byl někdo čistě náhodou na pochybách.

Není žádným překvapením, že Roy způsobuje bolest krku mnohým kolemjdoucím, tohle zetko totiž do davu rozhodně nezapadne. A ptáte se, čím Mr Vestito, jak mu dnes už jinak nikdo neřekne, jezdí denně? Po dlouhou dobu to byla Mazda Miata NB, kterou Roy právoplatně označil za jedno z nejzábavnějších aut. Té už ale odzvonilo a přišel čas přivítat staršího člena z nissanovské rodiny sportovních kupé. Pár dní po focení Roy zakoupil krásný exemplář Nissanu 180SX s originálním Type-X aerokitem, který jak víte, nám způsobuje ´lehčí´ záchvaty všeho a k tomu špetku hysterie. O tom ale zase někdy příště. Zetkům zdar!

tagy: , , ,
Like!