Feature: Nakayama Racing DTCC AE86

Připadaly Vám Corolly ze šampionátu N2 jako vrchol všech okruhových 86? Tak to pro Vás dnes máme menší překvapení. Věřte, že je ještě něco o kousek bláznivějšího. V Japonsku totiž existuje ještě jeden seriál pro okruhové Corolly, který po oficiálním ukončení šampionátu N2 získal pomyslný titul nejextrémnějších závodů s AE86. Jeho název je DTCC: AE86 One Make Race.

I když v DTCC startuje řada na první pohled obyčejných Coroll, přední místa vždy patří šíleným strojům jako je tento. Má ho na svědomí Nakayama Racing, kterého někteří z Vás možná znají již z N2 závodů z Hot Version, kde se jednou za čas objevil.

DTCC má v principu mnoho věcí s N2 společných. Auta musí používat atmosférický 4AG a mají také stanovenou minimální váhu. DTCC ale navíc umožňuje použít písty s jiným vrtáním (zdvih musí být zachován) a úpravy karoserie jsou také benevolentnější. Toho jste si ale kvůli tomu obrovskému křídlu už určitě všimli.

Kdo ví, jak by si auto vedlo, kdyby se postavilo na okruhu vedle aut z N2. Myslíte, že by na Tsukubě vytřelo ostatním zrak? Pokud Vás NR Levin zajímá, můžete si ho detailně prohlédnout na majitelově japonském blogu. O DTCC se dočtete více v angličtině na Hachiroku.com.au a nebo na oficiálním webu šampionátu.

tagy: , , , , ,
Like!