Feature: Petrův Sunny GTi podruhé

Je to už rok a půl, kdy se nám na blogu ukázalo jedno sympatické vrchařské Sunny GTi ze severu Čech. Protože ale žádné auto není nikdy dokončené a všechny prochází soustavnou evolucí, navštívili jsme po čase Petra znovu a postavili jeho N14 před objektiv ještě jednou.

Největší změna přišla prakticky hned potom, co se u nás na blogu auto objevilo poprvé. Tou bylo rozhodnutí o přestavbě vozu do kategorie E-2000ccm. Součástí toho všeho bylo výrazné odlehčení kastle nejen již minule zmíněnými díly karoserie z laminátu a oken z makrolonu, ale především drastické vyházení všeho z interiéru. Původní trubkové skořepiny Sparco Sprint nahradila jeden laminátový ušák Bimarco s 3″ pásy a změnou prošla i elektrika, například původní kabely totiž nedávaly palivové pumpě Walbro dostatečný proud. Suma sumárum, Sunny nyní včetně paliva váží 940 kg.

Stejně jako minule je na autě podvozek XYZ Supersport spolu s tvrdým uložením podvozku a silentbloků motoru. Jejich fungování hodnotí petr na jedničku a dodává: „Markantní rozdíl přišel po nazutí plnokrevného slicku od Avon, díky kterým se auto stalo ještě lépe ovladatelnám než bylo. A to jsem si myslel, že lepší už to být nemůže“.

Změnám se samozřejmě nevyhnulo ani SR20VE pod kapotou. To dostalo ostřejší vačky se stavitelnými koly Greddy a větší klapku a sání z ostřejší verze SR16VE N1, která má průměr 75mm oproti původním 60. Vše bylo doladěno na válcové brzdě u Motorart, kde po celodenním lazení ukázala brzda výsledek 186 koní a 205 Nm na kolech. Pro porovnání, původní motor má 190 koní na klice.

To vše pomohlo Petrovi v loňské sezoně vyhrát kategorii E-2000ccm ve vrchařském seriálu Krušnohorský pohár, kde také obsadil celkově třetí místo v absolutním pořadí bodování. To vše i přes handicap v podobě sériové převodovky z japonského Pulsaru VZ-R, která je sice kratší a osazená samosvorem, ale i tak má co dělat oproti konkurenci používající na míru poskládané převodovky jako Hewland nebo sekvence s pořizovací cenou 100 tisíc a výš. O to víc ale chutná vítězství.

tagy: , ,
34 likes