Feature: UDOORI 180SX

UDOORI. Díky všemožným sociálním sítím je vám tento výraz možná povědomý. Spatřit jste ho mohli v podobě SPZ na bílé, atmosférické, na zemi se plazící S15 Silvii. Díky vstřícnému systému v Austrálii můžete svoji značku modifikovat v několika směrech. Za poplatek příslušnému orgánu si na ni můžete dát téměř cokoliv. Co znamená ‘UDOORI’ (stejně to už asi správně tušíte) si řekneme na konci a o tom, proč se díváte na S13 a ne S15, vám něco povím hned teď.

Majitel s přezdívkou ‘Van Dam’ se totiž nespokojil pouze s jednou ‘S-chassis’, ale jeho ‘bratrstvo neohrožených’ tvoří jak dnes představovaná S13, již známá S15, tak i většině veřejnosti utajená S14. S15 právě prochází změnami a tak Van jednoduše přehodil SPZ na S13.

Ta už také prošla decentními úpravami, aby zapadla do party. Tovární Type-X aero je první a podle mě velmi dobře zvolený krok. Osvědčená volba kol Volk CE28, snížení téměř na zem díky HKS podvozku a karbonový difuzér pak dodaly požadovaný ‘wow’ efekt. A že vše není jenom o vzhledu, vás doufám přesvědčí i těsně před focením změřených 280kw a také fakt, že se Van nebojí auto poslat bokem kdykoliv ho napadne, a to nejen na okruhových ‘drift days’.

V interiéru vše víceméně zůstalo při starém. Na místo šedivých sedaček od Nissanu tu však najdete anatomy SR4 od Recaro. Marně byste také hledali původní volant, ten nahradila nesmrtelná klasika od Nardi. Pomocný ukazatel tlaku Defi pak hlídá, jestli to v turbu sviští, tak jak má. Jednoduché a účelné.

‘Udoori’ je funkční stylovka a přestože je možné, že si nenajde místo v srdci každého příznivce ‘S-chassis’, je rozhodně ikonou a nemusí se bát, že by zůstala ve stínů svého mladšího brášky. Také se sluší poznamenat, že tak jako v případě ostatních aut si Van udělal velkou porci úprav na svém autě sám.

A co tedy znamená ‘Udoori’? Dalo by se to přeložit různě, ale správně hádáte, že to v tomto případě referuje k driftu. Thanks a lot for the effort Van, appreciate you have showed up that night! A také bych rád poděkoval Richardovi za pomoc a převoz po městě!

 

tagy: , , ,
Like!