Ferrari F40 jako kei car?

Snili jste někdy o Ferrari F40, ale vaše láska k japonským úchylárnám vám nedovolila koupit si něco vyrobeného v Evropě? No, někdo v Japonsku to vše skloubil dohromady a postavil si repliku Ferrari F40 na bázi ulítlýho kei-caru Autozamu AZ-1. A protože i tento kei car je drahý na pořízení, musíme se spokojit aspoň s kresbou na zeď, do které se jen investoval čas.

Tohle konkrétní auto bylo někde v japonské aukci a mě se tak líbilo, že jsem si rozhodl udělat si z něho vlastnoručně kreslený plakát na stěnu. Na nákres jsem použil markery (fixy), křídy a pastelky. Majitel si dal práci, aby exteriér i interiér stylizoval do podoby Ferrari F40. Nakonec byla vyvolávací cena okolo 15 000 dolarů. Já jsem si reálnou předlohu trochu upravil, aby vypadala blíž F40.

Autozam AZ-1 byl japonský nesmysl, vytvořený odvážně Mazdou v době, kdy rychle rostoucí japonská ekonomika začla krachovat. Zatímco ostatní automobilky se začaly více orientovat na efektivitu a snižování nákladů, Mazda ve spolupráci se Suzuki si šla za svou vizí mini auta. Více o tomto zvláštním kei-caru jste se mohli dočíst například v našem seriálu „Japonské sporťáky, které možná neznáte

 

tagy: , , , , , , , , , ,
Like!