Fotogalerie: TMRL32 Spring Practice Most

To si takhle říkáte, jak pojedete přes velikonoční dny za rodičema do Zlína a pak vám do toho padne práce. Takže klidná sobota nebo výlet na Edda Cup zabitý. Poté se ozve Jirka z Teamrule32, jestli by se mi nechtělo vydat s fotoaparátem na jejich akci do Mostu, kterou pořádají poslední březnovou neděli. No proč ne?..

Na akci bandičky TMRL32 jsem se chtěl zajet podívat už dlouho, ale vždy jsem se o ní dozvěděl pozdě nebo byla mimo můj dosah. Velikonoční neděli jsem si tak vyhradil pro cestu do Mostu, domluvil se s Jirkou, který se momentálně loučil se svým bájným FC a na akci jel daily. Brzo ráno (s ohledem na posun času až nepříjemně brzo) mne tedy nabral v pražských Holešovicích a jedeme na místo srazu TMRL32 u benzinky s McD. Svoby s S15 už čeká, řadíme se vedle něj a jdeme sednou do tepla fastfoodu. A pak postupně přijíždí další chlapi se svými skvosty. Petrové s RX-7 a 350Z, Dave a jeho RX-8 se splitterem proklatě nízko nad zemí (a ještě níž nad retardérem), Fabi s S13… Jídlo si nedávám, stačí se dívat z okna fastfoodu a přijímat energii vyzařující z aut.

Hromadně jedeme dál. Vzdávám se plánu fotit za jízdy, protože v kombinaci s mrazivým ránem a bezesnou nocí by to nemuselo dopadnout dobře. Mlhu střídá ranní sluníčko, pak zase mlha. Pak sluníčko. Pak mlha. Sakra… Co když bude na okruhu také mlha?.. Nechceme propadat depresi, takže se uklidňujeme nepodloženým pocitem, že určitě ne. Pár kilometrů před cílem cesty je krásně modro a hřejivo. Přehoupneme se přes poslední kopec, pak už by měl být výhled na Most. H*vno. Mlíko jak prase.

Mírná nechuť – na okruhu leží mlha, asfalt je navíc místy nepatrně namrzlý. Nezbývá než čekat až se počasí umoudří. Jezdit v takových podmínkách by bylo až moc riskantní, situaci nenahrává ani menší množství traťáků a už vůbec ne mlhou oslepené kamery, kterými se na věži sleduje dění na trati. A ani jízdní fotky by v tom nešly dělat.

Do prostor autodromu mezitím doráží další účastníci jízd nebo lidé jako já, kteří se prostě jen přijeli podívat na fajn japonská auta. S2000, CTR, S13, ITR, S14, MR2, Prelude, GT86. To jen tak namátkově pár písmenek. Ranní námraza je ale dost intenzivní, takže po několika desítkách minut a nulovému pohybu mlhy propadám zoufalství a přestávají mne napadat záběry. Tak trochu.

Kolem jedenácté se naštěstí všechno konečně začíná hýbat. Mlha opadá, sluneční paprsky začínají hřát a z pozice promrzlého fotografa se posouvám na post propoceného fotografa. Bezva. Začíná se jezdit. Trochu škoda, že jen v menších skupinkách, ale aspoň není tlačenice na trati. Sem tam hodiny, sem tam kačírek, sem tam liška z výfuku. Neděle dostává skvělý soundtrack. Jízdy TMRL32 trvají vždy půl hodiny, další půl hodinu mají pro sebe okruh majitelé Porsche. A takhle se to střídá celý den. Prostor je na pokec i na jízdu. Kvůli nutnosti být odpoledne ještě někde úplně jinde se však balím a v půlce akce musím jít… I tak mi tato alternativa Velikonoční neděle přišla opravdu skvělá!


tagy: , , , , , , , , , , ,
Like!