Galerie: Brno GP Revival * part02

Pohled do kalendáře a za okno nevěstí nic moc dobrého – ale zima je ještě před námi a pořádné sněhové nadílky se snad ještě dočkáme… Teď však trocha letní nostalgie. Jen pro připomenutí: červenec/ Masarykův okruh/ HGPCA (google it).

Masarykův okruh, Brno Grand Prix Revival, Automotodrom Brno,

V prvním článku s fotogalerií jsem se zaměřil na, převážně, dopolední část akce, takže teď ten zbytek. V překladu to značí tréninky a měřené tréninky všemožných historických formulí od padesátých do osmdesátých let, cestovních vozů bývalého východního bloku z německé série Haigo Cup a – mých nejoblíbenějších – speciálů pro Le Mans. Takže jekot různé intenzity a agresivity od hrubého bzučení po frenetický řev a na závěr pátečních tréninků se okolím okruhu nesl bouřku připomínající hlubší baryton osmiválců, doplněný o prskání a práskání do výfuků.

Masarykův okruh, Brno Grand Prix Revival, Automotodrom Brno,

O vizuální porno nebyla nouze, detonace z výfuků při podřazování a brzdění do první zatáčky za startovní/ cílovou rovinkou celý zážitek korunovaly. Vstřícnost lidí kolem aut za pár milionů euro mě vlastně také docela odrovnala. Spanilá jízda po starém okruhu sice nesplnila očekávání, nicméně to už jsem se myšlenkami stejně ubíral k dalšímu dni, kdy jsem měl jet na drifty do polské Karpacze – mimochodem závodu, u kterého se během pátku zjistilo, že trať není dostatečně zabezpečená a v pátek v noci došlo k oficiálnímu zrušení závodu pořadatelem – tím spíše mne mrzelo, že jsem z Grand Prix Revivalu v pátek navečer odjel. Ale co už… V roce 2016 se má vrátit. Datum ještě není známo, nicméně jestli nebudu mít ten den pohřeb, tak víte kde mě najdete…

Masarykův okruh, Brno Grand Prix Revival, Automotodrom Brno,

tagy: , ,
Like!