Galerie: Carbonia Cup * Most

Rozšiřuji si obzory. Jako fotografa odkojeného rally a drifty mi okruhové závody nepřišly fotograficky ani zdaleka tak zajímavé a akční (ačkoliv opak je pravdou). Časy se mění. Vždyť koho by nebavilo pozorovat Ginettu pronásledovanou Ultimou, E-type Modsport nebo smečku aut, z níž by měl radost (nejen) Colin Chapman.

Měl jsem na to jen dopoledne – tím pádem jsem stíhal pouze tréninky prvního letošního závodu Carbonia Cupu v Mostě – i to mi ale stačilo k prozření, že jsem okruhy ignoroval trochu zbytečně. V dopoledním harmonogramu bylo několik tréninkových bloků pro jednotlivé skupiny vozů kombinovaných ze zcela sériových automobilů, závodních speciálů, silnějších závodních speciálů, vozů inspirovaných filozofií Lotusu 7 a formulí.

Auta na trať vyjížděla postupně (a postupně se některá i dojížděla), v depu toho bylo také hodně k vidění, takže jsem se ponořil do atmosféry a užíval si. Nakonec mně vlastně mrzelo jen to, že jsem musel kolem poledne odejít a přišel tak o hromadné starty, strkanici do první zatáčky a všechno to další co k okruhovému závodění patří. Co se dá dělat. Sezóna je naštěstí na začátku a na okruhy se letos ještě musím dostat…

tagy: ,
Like!