Galerie: CDS2015 / CzechRing

Drifty na hradeckém CzechRingu se mi úspěšně vyhýbaly – buďto jsem měl práci, nedostatek času nebo prostě málo nadšení. Původně jsem s nima nepočítal ani letos, ale pohled do startovní listiny mě pár dní před startem přesvědčil…

Docestoval jsem pouze na sobotu, resp. část kdy se jely tréninky a kvalifikace. Přiznávám, že z vypočítavosti – doprovodný program mě nebere, battly jsem oželel a chtěl jsem si hlavně užít driftů; fotograficky si hrát s dynamikou, kompozicí a průhledy. Hradecký „okruh“ v minulosti několikrát ukázal, že má velkou spotřebu driftovacích speciálů a já se obával toho, aby všichni jezdci, které jsem chtěl vidět na trati, vydrželi až do neděle (posléze se ukázaly být všechny pesimistické prognózy zcela zbytečné). CzechRing mi přijde skoro jako jedna táhlá pravotočivá zatáčka s dvěma krátkými přehozy, ale okolní stromy tomu jaksi dodávají specifickou atmosféru. Asfalt není moc kvalitní, navíc je poslední zatáčka lemovaná zátarasami, takže to pro někoho může být drsnější zábava. A to doslova. Betonové zátarasy tentokrát nahradily autovraky, přesto se událo několik „kiss wall“ (tedy „kiss car“) a řadě aut na konci neděle chyběly levé zadní svítilny.

Většinu jezdců z šedesátky startujících tvořili závodníci Streetu, přibližně dvacítka pak byla z nejvyšší kategorie. Řady domácích mohutně rozšířily řady polských jezdců (hlavně ve třídě Pro), návštěvy přijely i z Německa a Slovenska.
Sobotu všichni absolvovali bez větších technických problémů či poruch na karoserii, neděli – kterou jsem sledoval z livestreamu – opanoval ve třídě Street Jirka Kokeš (E30) před Krystianem Morawietzem (Fiat Strada) a Lukášem Rožníčkem (E30); třídu Pro s přehledem ovládl Marek Wartalowicz (E21), na druhé místě skončil Tobiasz Puścian (E30), bronz bral Jerzy Teclaw (S12). Poláci tedy ukázali svou sílu, ostatně v TOP16 jich bylo deset a výherce kvalifikace – Michala Reicherta (E92); opět trápila technika (zbyla na něj nepopulární bramborová medaile za čtvrté místo).

Byl jsem docela rád a zároveň zaskočený, když jsem si v jeden moment vzpomněl na zážitky z polské Karpacze. Silná auta, stromy nebezpečně blízko a rozhodně jiné pocity, než můžete zažít na klasickém okruhu. Nechci se moc rozepisovat, spíše bych rád, aby mluvily fotky. Takže se nalaďte do režimu #fotky #CDS #trénink #kvalifikace #CzechRing a mrkněte na to…


tagy: , , ,
Like!