Galerie: DriftOpen2014 / Kraków

Už nějakou dobu se vám snažím natlouct do hlavy, že se vyplatí vycestovat do Polska na jakékoliv drifty. A tak jsem se, poháněn touto myšlenkou, vydal na finále posledního závodu série Drift Open do Krakówa. No… ne že by to byla úplně chyba, ale prostě rozbitá letištní plocha a deštivé ráno úsměv na tváři nevykouzlily.

V druhé půlce září se nefajn počasí dalo očekávat, takže jsem mohl mít vztek jen na předpověď, která věštila něco úplně jiného. Nakonec jsem byl rád, když se po dopoledním deštíku a pozvolném osychání trati (ta byla vytyčená stylem „znouzectnost“ na nepříliš rozsáhlé ploše nepoužívaného letiště u muzea polského letectví a její pomalý charakter evokoval závody CDS před více než pěti lety na Božím Daru u Milovic) vylouplo zpoza mraků sluníčko.

Radost však nevydržela dlouho. V objektivu se mi opět něco posralo (letos už snad potřetí), takže se nepřivírala irisová clona a když bylo na obloze jasno, měl jsem všechny fotky výrazně přeexponované. Jediným řešením bylo fotit na co nejdelší ohnisko, kdy má objektiv nejhorší světelnost a doufat, že přesvícené fotky potmavím při exportování z rawu. Berte to jako důvod, jestli vám přijdou některé záběry podivněji barevné než obvykle.

Díky této skutečnosti jsem se ani moc netrápil se striktním nařízením pořadatele, který definoval konkrétní místa, kam mohou fotografové. Diváci pak měli výběr ještě trochu zúžený. Požadavky pronajímatele prostoru se hold musí dodržovat.

Pitomé podmínky ze všech stran vyvažovalo snad jen početné startovní pole, nadšení jezdců a polský styl tréninků, kdy jelo jedno auto za druhým bez větších rozestupů. Na odpolední battly nebylo špatné pokoukání, ale kulisa kuželů poněkud rozbíjela dojem z plnohodnotného závodu na okruhu nebo uzavřené silnici. No nic. Nezbývá než doufat, že – z mého pohledu – nepříliš vyvedená tečka za polskými drifterskými závody v roce 2014, nebyla předzvěstí příští sezóny.

tagy: , , ,
Like!