Galerie: Driving Academy 31/08

Poslední srpnový den jste mohli: „a) truchlit nad promarněným létem“, „b) vyrazit do Sosnové“ nebo „c) dělat něco úplně jiného“. Martin Semerád se svou Driving Academy zvolil možnost „b)“.

Ideální termín se pozná tak, že se v jeden den sejde více neodkladných věcí. Ne že by nešly naplánovat jinak, ale vám přijde jako vhodné řešení nacpat je do jednoho dne, resp.doufat, že se v ten jeden den všechny uskuteční bez přílišných úskalí. „Bullshit“ zněla by shrňující reakce drsného filmového hrdiny. Můj harmonogram byl jasný – dopoledne se s přítelkyní finálně přestěhuji z Ústí do Prahy (tedy převezu tam těch pár drobností, co se nevejdou do auta den předem) a odpoledne fotím v Sosnové. Při praktickém provedení jsem narazil na zřetelnou chybu – absenci časových rezerv a tak mohu děkovat Tomášovi, který mi prodloužil zapůjčení dodávky až do večera, a z Ústí jsem se s polonaloženým autem vydal do Prahy s mezipřistáním v Sosnové. Tolik k mé plánovací neschopnosti.

Srpnové odpolední slunko vysoko na nebi, rtuť teploměru v neprobádaných výšinách, cisterna s vodou čekající pod mostem a skupina řidičů natěšených na sosnovský asfalt eliminovala mé myšlenky na tající obsah lednice v autě a poskytla mi příjemné rozloučení nejen s létem, ale i s pár lety bydlení v Ústí nad Labem. Ta krajina a silnice mi budou chybět… K čertu s melancholií, vždyť z tama neodjíždím navždy.

Kurz byl koncipován jako kombinace Drift Practice s Martinem Maškem, Sport Practice a volného ježdění. Teploty byly opravdu vysoké a snahu o udržení asfaltu v mokrém stavu nejlépe ilustroval fakt, že kropící vůz vyjížděl každou chvíli až do úplného vykropení zásob vody.

A jak se jezdilo? To popisovat nebudu, protože fotky řeknou výrazně víc. Prostě skvělý Track(half)day. Léto končí, nicméně každý den se najde minimálně 42 důvodů proč vyrazit na okruh. A ať to bude v Sosnové, Mostu nebo Brně a tím důvodem bude Driving Academy, volné jízdy nebo třeba Sosnění doufám, že se potkáme. Tentokrát přijedu z Prahy.


tagy: , , , , ,
Like!