Galerie: Driving Day Sosnová°2

Nevím kdy jsem v Sosnové naposledy viděl tak nacpané parkoviště/ depo. Docestovala opravdu početná skupina zájemců o jednu z prvních letošních jarních akcí pro nadšence do aut a řízení. Dokazuje to jediné: Trackdays není nikdy dost!

Akci opět zastřešila Driving Academy Martina Semeráda a redaktoři webu Autíčkář.cz v čele s Vojtou Dobešem a snad i díky zimní pauze bylo množství svezeníchtivých řidičů brzy na hranici limitovaného počtu 70ti účastníků. Program byl bohatý, takže jen ve zkratce – od 9.00 byly slíbeny jízdy na kropeném asfaltu (od toho se posléze upustilo kvůli bezpečnosti), poté jízdy na nekropeném asfaltu, jízdy v opačném směru a nakonec měřené jízdy a PlechCup – závody aut do 15.000Kč, čímž celá akce v 18.00 končila. Zcela zjednodušeně se tedy jezdilo celý den. Na okruhu vždy kroužilo omezené množství aut v 10ti minutových intervalech a až na pár drobných oděrek (a jednu větší) měl každý možnost užít si den ku spokojenosti. Pravda, kdo přijel ráno, mohl být trochu na pochybách, zda udělal dobře a nestráví většinu času čekáním, během odpoledne však všechno odsýpalo výrazně svižněji a i počasí přehodilo výhybku z polohy „mlíko“ na „slunečno“.

Díky skupině majitelů Miat byla tato auta na okruhu v početní převaze, nicméně jinak se sešla vcelku rozmanitá skupina vozů – od zadokolkových korábů, ale i stejně koncipovaných, leč výrazně agilnějších menších aut, kolem pár Imprez a Lancerů k předokolkám nadupaným i zcela sériovým. Během akce dostali prostor k otestování i vrchaři, mezi kterýma se proplétala jedna (snad rallycrossová) Fiesta. No prostě pravé vítání jara!


tagy: , , , , ,
Like!