Galerie: ME ECCE HOMO

Ječící placka letí mezi svodidly, odlesky její karoserie šermují po okolních stromech než se silnice zase stočí do lesa. Rychlá levá, pak tvrdě na brzdy a plný pravý. Srovnat kola, zadupnout pedál akcelerátoru a letět dál… Co má člověk dělat, když dostane chuť mrknout na Mistrovství Evropy závodů do vrchu a nechce za hranice? Vyrazit začátkem června do Šternberku.

Ne – placky ani formule nebyl ten důvod, proč se mi chtělo na snad nejznámější český vrchařský podnik. Hlavně plechová auta a youngtimery byly tím nejsilnějším lákadlem. Když jsem se tak zahleděl do startovní listiny a nepřestával chápat, jak je možné že jsem zvědavý a chci vidět v akci snad každé třetí auto, tušil jsem správnost výběru tohoto závodu – jen namátkou: 935 Silhouette, brutální Delta Integrale s Felixem Pailerem za volantem, TT R DTM, F430 GT3 a spousta dalších (přihlášeno bylo 171 závodníků).

Ve Šternberku jsem už párkrát byl, jen to bylo vždy na – víceméně – demonstračních jízdách. Místa byla tudíž vytipovaná hned, přesto jsem prahnul projít celou trať až do seřadiště na kopci za cílem. Díky tomu jsem někdy fotil až z druhé či třetí řady a strávil více času hledáním dobrých záběrů (a občas řádně zaexperimentoval s průhledy, dlouhým časem nebo obojím dohromady), ale tím spíš jsem si celou akci užil fotograficky.

Nevychytal jsem jen pár momentů, kdy mi přesun z jedné zatáčky do druhé zabral více času a já jen slyšel burácení motorů, narušované pouze mým nadáváním. Ale to nejdůležitější snad můj fotoaparát zachytil. Ostatně posuďte sami…

tagy: , , , , , , ,
Like!