Galerie: EDDA Cup #CzechRing

Začátek sezóny EDDA Cupu jsem si vždy užíval – na mostecký Autodrom pokaždé zavítalo obrovské množství jezdců. Po loňských peripetiích se však organizační tým rozhodl pro změnu a první závod roku 2015 uspořádal na hradeckém CzechRingu.

EDDA Cup, ZAV, CzechRing, Hradec Králové,

Jen pro připomenutí – při Rallye Praha Revivalu 2014 (jenž zastřešuje stejný tým jako EDDA Cup) měl být jeden z měřených úseků i na ploše Autodromu v Mostě, nicméně ten dostal od vedení Autoklubu ČR na poslední chvíli pohružku, že pokud budou vozy do areálu vpuštěny, nedostane Autodrom dotaci.

EDDA Cup, ZAV, CzechRing, Hradec Králové,

Aby se eliminovala varianta opětovného „házení klacků pod nohy“, rozhodli se organizátoři EDDA Cupu raději využít závodní okruh v Hradci Králové. Ten se sice svým pojetím nemůže mosteckému Autodromu rovnat, nicméně lepší je zajezdit si méně než vůbec. A já využil cestu do Hradce a jel se mrknout aspoň na dopolední část akce, abych zjistil, zda se atmosféra prvního závodu bude aspoň trochu blížit předchozím ročníkům.

EDDA Cup, ZAV, CzechRing, Hradec Králové, Nissan Sunny,

Atmosféra ano, počet závodníků bohužel zaostával. To bylo zřejmě dáno i rozmary počasí, kdy se v různých místech republiky v těsném sledu střídalo slunečno se sněhovými přeháňkami a spousta potenciálních účastníků raději zůstala doma – předpověď totiž moc optimisticky nevypadala. Nicméně na CzechRingu nebylo po nepříjemném počasí ani stopy.

EDDA Cup, ZAV, CzechRing, Hradec Králové, Honda Civic Type-R, stunt, crash,

Jezdila se krátká verze tratě (bez mostu), vše odsýpalo bez větších problémů, takže po několika tréninkových jízdách mohlo dojít k jízdám měřeným. Vlastně jediným „větším problémem“ (přiznávám, že už si nepamatuji, zda během tréninku či měřené jízdy), byla kolize Civicu Michala Slováčka s traktorovým pláštěm na vnitřku zatáčky. Následná kaskaderská etuda v podobě jízdy po dvou kolech zvěstovala vylomené kolo.

Menší počet startujících byl aspoň malou výhodou pro ty, co se na start postavili – stihlo se udělat více rozjížděk. Ale to já ani moc nevnímal – kolem poledne jsem ještě proběhnul depem a protože mě tlačil čas, dal jsem prvnímu letošnímu závodu EDDA Cupu sbohem. A jestli byl lepší/ stejný/ horší než ty předešlé v Mostě? Nevím. Byl jiný. Snad díky odlišnému formátu tratě (a prostředí celkově) si člověk připadal více jako na tradičním závodě seriálu s typicky přátelskou atmosférou než na specifickém místě určeném k pořádání velkých podniků.

EDDA Cup, ZAV, CzechRing, Hradec Králové, BMW 2002ti,

tagy: ,
Like!