Galerie: Funny Night Vtec Meet

Líbila se vám minulá ochutnávka ze srazu M&L Party, kde se vedle všech možných aut objevilo i pár starých kanjo závodníků? Pokud je tohle přesně váš hrnek kávy, tak vám Sato Hirozaku udělá radost ještě jednou. Tentokrát zajel do Osaky na sraz Funny Night Vtec Meet pořádaný přímo pro tuhle sortu lidí.

Sraz s tímhle jménem je zajímavý v tom, že ve stejný den probíhal na třech místech na světě. V Americe si ho vzali na starost kalifornští ATS Garage, napůl cesty mezi státy a Japonskem ho pořádali havajští JSpirit a v domově kanjo závodníků sraz zaštítilo místo, kolem kterého se celá tahle kultura dlouhé roky točila: Car Craft Boon / Osaka JDM.

Na akci se objevila plejáda různých aut. Od těch, které mají jejich majitelé už jen pro radost a na koukání až po ty, které ještě občas na dálnici v Osace „zaútočí“. Svůj EF Civic po dlouhé době vytáhl i Kei Miura, člověk stojící za bodykity Rocket Bunny, které v tuhle chvíli zná nejspíš celý svět. Miura-san je dneska umírněný podnikatel ve středních letech, ale před dvaceti lety terorizoval okolí za volantem různých Civiců s jeho partou Late Riser.

Následující galerie fotek je zajímavým svědectvím o tom, jak parta starých pouličních závodníků vyrostla a dostala rozum, ale odmítla se na auta vykašlat pod tíhou hypoték a otravujících dětí. A my si jen přejeme, ať s trochou štěstí dopadneme za těch deset dvacet let stejně.

tagy: , , ,
Like!