Galerie: Grunt Performance Mazda RX-8

WTAC je ultimativní time attack zážitek pro správný „petrolheads“, ale jak už jste asi pochytili, samotným ježděním akce zdaleka nekončí. Kromě toho, že se o velkou část show také postarají drifteři, bikeři, historická vozidla ať už z rally nebo okruhů, sličné slečny a komentátoři, tak o své slovo si řeknou i vystavovatelé. Tím mám na mysli různé menší workshopy, o kterých po většinu roku samozřejmě nevíte. Jedním byl i Grunt Performance, který to vzal se svojí RX-8 doslova z gruntu a rozhodně si řekl svoje.

Informaci o této parádní bestii mám opravdu minimální a ani na internetu jsem si nenašel, nicméně jsem si říkal, že se o fotky této stříbrné, řádně rozšířené a dost ambiciozně vypadající Mazdy musím podělit. Asi největší povyk způsobí přední spoiler a ano, uznávám že „need for speed underground“ je už prostě nějakou sezonu mimo, ale i tak si myslím, že je tu pozornost na místě. Speciálně pak když se zaměříte na karbonový přívod vzduchu k motoru. Všechno co šlo je v motorévm prostoru vyrobeno z kompozitu a celkově vás čistota stavby nenechá na pochyb, že se jedná o „serious track business“.

Interiér je holej jak hlava mého anglického šéfa, který ztratil poslední šanci na vlasy když mu bylo 16. Palubní deska z karbonu, MoTec displej, závodní pedály, rám, shortshifter, volant OMP a skořepina. Bože, tak tohle já fakt rád. Teď už jen doufám, že to chlapcům z Grunt Performance půjde jak po másle a Mazdu brzy uvidíme lítat po okruhu. Na ten zvuk se asi těší i ti nenarození…

tagy: , ,
Like!