Galerie: Histo-Cup Brunn 2015

Je jasné, že ani letos se nedočkáme opakování akce Brno Grand Prix Revival. Což je škoda. Z kalendářů akcí lze nicméně vyčíst, že druhé kolo rakouského Histo Cupu se pojede opět v Brně. Což je dobře. Moc dobře.

Tato akce mi v předešlých letech úspěšně unikala – vždy jsem se na ni zapomněl a o jejím proběhnutí se dozvěděl až zpětně z fotek. Při posledním ročníku to nemělo být jiné, ale náhoda jménem facebook Automotodromu Brno mi ji na poslední chvíli připomněla. Měl jsem cestu do Zlína, takže jsem přibalil fototechniku a na Masarykův okruh docestoval aspoň na nedělní závodní den (v pátek a sobotu probíhaly tréninky a kvalifikace).

Vždy, když se chystám vyrazit na nějaký závod, rostě ve mně nadšení a očekávání, zato u rychle spíchnutých výletů jsem spíše zvědavý, co mně čeká. Žádná velká očekávání nemívám, o to víc mne zalije fajn pocit, když prozřu. Tohle byl přesně ten případ. Procházel jsem kolem depa a parkovištěm závodních strojů a cítil nemalé nadšení z přítomných strojů. Hromada závodních youngtimerů jako 2002, Escorty, Giulie, pár starších i mladších vozů, do toho placky a pětadvacet E30 325i, které mají vlastní šampionát. A i soudobá závodní auta. Jako třešnička na dortu pak sytě oranžová E21 skupiny 5 nebo závodní D-Type (tušíte, že je to replika, ale je vám to jedno, ostatně většina aut jsou stavby) nebo závodní Firebird Trans Am z roku 1971 se 730 koni pod kapotou nebo formule Hill GH2 3000 z roku 1975… Prostě toho bylo dost. Rozmanité startovní pole, spousta závodů za den – inu skvělý relax pro petrolheada.

Vypadalo to, že se nemůže nic podělat. A přibližně v ten moment se rozhodla zasáhnout má fotografická technika. Závěrku už přestalo bavit běhat nahoru a dolu, jedna vzpěra praskla a zůstala na snímači. Hold jsem otestoval/ zjistil životnost (242640 cyklů); fotoaparát po krátké návštěvě servisu běhá vesele dál…

Letošní první plnohodnotný květnový víkend se snad komplikace s fotoaparátem nebo objektivem nebude opakovat. Histo Cup Austria je totiž skvěle nenápadnou akcí a rozhodně byste v Brně neměli chybět, pokud máte rádi okruhové závody youngtimerů…


tagy: , , , , ,
Like!