Galerie: Kanjo legendy na M&L Party

Z kanjo scény se za posledních pár let stalo něco mýtického, možná až příliš. Tak to holt v životě chodí, lidi pořád dokola hledají něco nového, aby se odlišili a byli o něco víc zajímavější než ostatní. Je to docela paradox, protože závodníci z Osaky jsou přesný opak a bez větších změn si dělají své už dvacet let.

Důkazem toho, že má jejich koníček stále stejnou podobu i přes všechny šrámy času jsou tyhle fotky, které nám dodala naše japonská spojka Hirokazuさん. Sato je pořídil koncem února na srazu M&L Party, který vedle všech možných aut z celého města přilákal i nemalý počet starých kanjo závodníků. Ti už dnes v drtivé většině případů na proslulém „loopu“ nezávodí, ať už kvůli tomu, že dostali rozum, nebo kvůli rozsáhlým policejním zásahům.

Některé týmy jako Temple, Late Riser a Wharp se pragmaticky přeorientovaly na závodní okruhy, jiné týmy zanikly úplně. To opravdu tvrdé jádro, tvořené především pány z No Good Racing a Law Break na osackou ležatou osmičku pořád ještě občas zaútočí, ale jde spíš o jízdy z nostalgie než opravdové závodění.

Zátahy na kanjo závody je možná vyhnaly z ulic, ale to jim nemůže v užívání si za volantem nikdy zabránit. Sice je dneska uvidíte už „jen“ na podobných srazech nebo v omezené míře někde, kam kamera velkého bratra zatím ještě nedohlédne, ale pořád to budou stejní lidé, kteří byli středem nejšílenějších pouličních závodů v Japonsku.

tagy: , ,
Like!