Galerie: Malá noční projížďka

Jedu nocí, do protisměru mě míjí bílá Evo IX s rampou LED světel. Tuším odkud jede. Začíná sněžit, takže žádný pořádný automobilový nadšenec/ šílenec nebude dnes večer sedět na zadku doma, ale v autě…

Prolétávám vesmírem, hvězdy mně míjí ze všech stran. Ničeho jsem si nešlehnul – jen si užívám průjezdu poletujícím sněhem. O pár desítek minut dorážím na místo srazu, všichni už jsou připravení a natěšení, čekáme ještě na posledního. Sněhová nadílka je v posledních letech docela podprůměrná, takže je jakékoliv množství zmrzlých vloček v povětří vítáno s otevřenou náručí. Máte-li zadokolku, vynásobte nadšení dvěma; pokud čtyřkolku, vynásobte nadšení čtyřma.

Vyjíždíme. Nemám představu, jak to bude na místě vypadat, takže napřed projíždíme celý úsek, až pak fotím. Podklad je promrzlý a kluzký víc než jsme čekali, ale chlapi se toho nebojí a zatáčky projíždí elegantním způsobem s mírně odsazenou zádí. Fajn sledovat, jak odlišně se auta chovají – V8 E36 na pláštích s nepříliš bohatým vzorkem na každé pobídnutí ladně klouže, druhá generace MX-5 má trakce o trochu víc a do smyku se nechá víc přemlouvat, parádní Sunny GTi-R drží stopu až do momentu, kdy se do zatáčky prostě hodí. Pro neznalé je to nákupní taška z devadesátek, ale v těchto podmínkách působí rozhodně nejagresivněji. Jednu z pasáží ještě zkouším nasvěcovat, ale blesky nechtějí spolupracovat – rozhodujeme se změnit místo zrovna ve chvíli když se mi s nima konečně podaří domluvit. Ne všem se totiž naše ježdění líbí a nechce se nám čekat na policejní hlídku a nutnost zodpovídat dotazy.

Na druhé pasáži měním taktiku a využívám rozsahu citlivosti fotoaparátu, abych vytěžil maximum ze světla, jenž vrhají samotná auta. Míjí nás policejní auto, chvíli čekáme a vyjíždíme. Chytře si neberu rukavice, díky čemuž mi poněkud namrzají ruce. Ukazováček na pravé ruce – ten, kterým mačkám spoušť – mám trochu necitlivý ještě teď. Ale i když necítím ruce, nejde mi nefotit, protože chlapi jedou opravdu parádně. Jedeme tam a zpátky, nicméně policejních hlídek přibývá a raději se rozhodujeme akci ukončit. Teplota je pod bodem mrazu, nálada po projížďce všechny vnitřně hřeje, bez ohledu na orgány (policejní). Tak zase někdy!..


tagy: , , , ,
Like!