Galerie: Podzimní Sosnění 2014

Horší světlo a větší zima byly z mého pohledu asi jedinými negativy podzimní verze veteránské akce, která mě vždy v květnu naplní optimismem a dobrou náladou. Klubových závodů youngtimerů prostě není nikdy dost.

podzimní sosnění, sosnová, youngtimer,

Letos to bylo snad poprvé, co jsem zažil, že se některý z účastníků akce poroučel z asfaltu autodromu u Sosnové s pochroumanými plechy či lamináty svého vozu. Pravidelně se sem tam nějaká závada pod kapotou našla, ale až tentokrát se jednalo o seznámení se svodidly (na uklouzaném povrchu pod mostem) a ještě tvrdší kontakt s pneumatikami při špatném odhadu u předjíždění. Ale tyto skvrnky nezhatily pohodovou atmosféru jinak bezproblémového dne.

podzimní sosnění, sosnová, youngtimer,

Na okruh opět dorazila – vedle pravidelných automobilových účastníků – řádka dalších zajímavých vozů. Citröenů SM se po republice už pár objevuje a tak je fajn vidět nějaký i na Sosnění, na MGB GT V8 Sebring v BRG jsem opět mohl oči nechat, ačkoliv nejvíce mně tentokrát zaujala Simca 1200 S a hlavně skvěle zvláštně působící Saab Sonett druhé generace – malé auto s futuristickým designem a relativně velkými koly. Na fotkách mě nikdy nebavilo, naživo vypadá skvěle. Staré závodní škodovky a formule jsou již samozřejmostí. No prostě mrkněte na fotky. Zařekl jsem se, že do Sosnové budu jezdit méně, ale tuto akci se budu snažit nevynechávat…

podzimní sosnění, sosnová, youngtimer,

tagy: ,
Like!