Galerie: Večerní zábava

Je před Vánoci. Spěchám. Na sedačce vedle mně leží jeden můj kalendář, který bych chtěl předat objednateli. Domluvili jsme se na večerní schůzce na jedné benzínce mezi Zlínem a Vsetínem. A já to nestíhám. Přijíždím snad o půl, možná i o hodinu později.

Místo lidí nasraných z mé nedochvilnosti potkávám sympatickou dvojici, která buďto umí skvěle skrývat rozladění nebo jsou prostě nad věcí. Postupně zjišťuji, že Kuba s Gábi jsou opravdu zažraní do aut. Nicméně peněz není nazbyt, takže si na zakroucených valašských silničkách užívají to, co si mohou dovolit. Dokazuje to hned vedle stojící Primera GT P11, která plní funkci „daily car“. S podobně naladěnými lidmi jsou v úzkém kontaktu. Nadhazuji pár svých myšlenek, domlouváme se; noc postupuje, teplota klesá, loučíme se… Střih.

Květen. Spěchám. Opět jedu podobným směrem. Opět mám zpoždění. Bez něj to snad ani nejde. Na základě mé prosby dal v šibeničním termínu Kuba dohromady pár známých z blízkého i vzdáleného okolí, za což mu patří velký dík (stejně jako těm co dorazili)! Přijíždím na místo srazu – už se čeká jen na mně. Nejvyšší čas – zbytky slunečního svitu vylézají zpoza obzoru a i když mám vše, co je k nočnímu focení potřeba, chtěl jsem stihnout také aspoň trošku přirozeného světla. Dvě Clia RS (172 & 182), dvě Primery GT P11, jedna Almera GTi N15 už nedočkavě čekají. Nejsou to žádné leštěnky, spíše stroje co za málo peněz poskytnout esenci zábavy obsahující spálený benzín, ohoblované gumy i brzdové destičky. Jde se jezdit.

Po chvilce ježdění dáváme krátkou pauzu která se prodlužuje. Běhám kolem s foťákem, hledám nejlepší úhly a bleskám do houstnoucí tmy. Ale auta se mají hýbat. Statická vsuvka končí a jedeme zpátky do města; chvíli povídáme, pak už se loučíme. Noc je ještě mladá a kroucení volantem/ sázení převodových stupňů/ brzdění do zatáčky/ zrychlování za zatáčkou/ (…) není nikdy dost. Věřím, že se nevidíme naposledy. Příště se hlavně musíme sejít ještě za světla. A já budu na místě srazu jako první. Aspoň doufám… Kdyžtak na mne prosím počkejte.


tagy: , , ,
Like!