Galerie: Volné jízdy v Mostě

Název Autoshow #1 mohl nepřipraveného jedince trochu zmást, ve skutečnosti se však nové vedení okruhu jen pokusilo udělat z klasických prvních volných jízd roku trochu větší akci a pomocí bohatšího programu nalákat i ty, jenž by na okruh či polygon jinak nezavítali.

Původní důvod proč vyrazit do Mostu se mi na místě – aspoň z větší části – potvrdil. Krátce po deváté se totiž v areálu začala kupit hromada řidičů toužících okusit asfalt závodního okruhu. Různorodá směska vozů se ve špičce málem nevešla na divácké parkoviště, ale tím spíš měli čumilové jako já možnost objevit zajímavé kousky. Slunečné nebe předchozích dní vzalo za své, mraky (ani předpověď) nezvěstovaly nic moc dobrého a párkrát za den zkrápěl zem jemný déšť, umožňující „skluzuchtivým“ nadšencům nepatrně více zábavy (až na dvě výjimky tradičně platil zákaz jízdy driftem nebo prostě smykování).

Dvěma výjimkami byla tmavě modrá BMW z dílny Chotětov Drift Teamu – tradiční E30, která jakoby z oka vypadla driftstroji Michala Reicherta a jeho nově postavená E92, procházející testováním a dolaďováním na nadcházející sezónu CDS. V Mostě jezdili s několika dalšími závodními/ sportovními vozy i v rámci placených taxi jízd pro návštěvníky.

Řada vozů čekajících na vpuštění na okruh narostla během odpolední pauzy do gigantických rozměrů (její konec byl v nejvzdálenějších místech diváckého parkoviště), ale přišlo mi, že po pauze velmi rychle ubývala a každý si přišel na své. A protože se naplnila předpověď a mně se nechtělo postávat v dešti, hodil jsem naposledy okem po Jirkově RX-7, Honzově Civicu a pár dalších pěkných kouscích a vyrazil k domovu. Po loňském roce, kdy jsem byl z první jarní akce na okruhu trochu rozmrzelý, jsem tentokrát odcházel s o poznání lepšími pocity…

tagy: ,
Like!