Historic Vltava Rallye 2012 + Rally Šumava 2012

K divácké účasti na dalším závodě velkého mistráku rally MMČR mě, paradoxně, přesvědčilo souběžné pořádání soutěže evropského mistrovství historiků na stejných tratích. Ostatně tento rok se při pohledu do startovní listiny naskýtala myšlenka, která ze dvou, v nadpisu jmenovaných, soutěží je ta hlavní a která vedlejší.
Janota-Vyoral, Opel Kadett Coupé

Co do počtu převzatých posádek vedly youngtimery v poměru 56:40 vůči soudobým speciálům. Ne že by mi to vadilo, spíše naopak. A tak jsem po krátkém plánování zvolil jeden ze sobotních úseků, kde jsem byl už před lety. Místo okupování diváckých míst jsem přistoupil na taktiku procházky erzetou (resp. prodírání lesem vedle cesty), takže jsem měl možnost poznat podmínky na skoro celé RZ, která kombinovala rychlejší pasáže spolu s úzkými lesními cestičkami.

No prostě není nadto stát v lese a poslouchat, jak se prostorem rozléhá ryk plochého šestiválce, aby se během chvíle přiblížil, na hraně adheze projel mírně rozblácenou a trošku utaženou zatáčku a během chvíle už zněl někde v dáli. Těžko říct, zda v dáli proti nebo po směru erzety, protože takových vozů s perfektním vizuálním a nadherným zvukovým projevem, se na Historic Vltava Rallye sešla celá řada.

3. soutěž ME historiků nakonec vyhrála finská posádka Jensen-Pedersen na parádní Lancii 037 Rally, v českém mistrovství byla na nejvyšším stupni stejná situace jako při Valašské rally – na prvním místě posádka Kopecký-Dresler, na druhém Kresta s Grossem a doplnila je posádka Tarabus-Trunkát – všichni jedoucí se Škodou Fabia S2000. No a počet fotek snad jen odráží můj celkový pocit z tohoto závodu… A možná také fakt, že v mistráku jelo méně (pěkných a na českých tratích neobvyklých) aut, takže nebylo tolik co fotit…

tagy: ,
Like!