Jak se vyznat v japonských aukcích, 2. díl

V dnešním pokračování návodu na dovoz dílů z Japonska předáme slovo klukům z Garage Five, kteří se tím jako jedni z mála u nás aktivně zabývají.

V prvním díle vám kluci ze Shatsu popsali, jak se zhruba zorientovat na aukcích Yahoo. Pro ty, kdo by radši díly hledali v obchodech, kde nemusí nic dražit tu jsou dvě další možnosti: Upgarage a Goo Parts. Oba dva mají eshop a Upgarage je navíc složena z mnoha poboček po celém Japonsku. Dneska si ukážeme konkrétní postup právě u nich.

Řekněme, že hledáte například výfuk pro vaši AE86. Do prohlížeče tedy napište www.upgarage.com a otevře se vám úvodní stránka.


Neděste se rozsypaného čaje a sjeďte trochu níž, kde najdete tlačítko pro vstup do sekce s použitými díly, na našem obrázku zvýrazněné červenou šipkou.

Další obrazovka je už trochu srozumitelnější. Podle výrobce máte roztříděné modely aut, ze kterých si můžete vybrat. Pokud své auto ve výběru nenajdete, nezoufejte. Je v podstatě jedno, na kterou automobilku/model kliknete, veškeré upřesnění můžete doplnit později. My tu tedy vybereme AE86. Pokud nevíte, jak se vaše auto píše japonskou abecedou, stačí ho napsat do překladače, zkopírovat přeložený výsledek a ten na webu Upgarage jednoduše nechat vyhledat.

Tady prostě vyberte jedno z tlačítek. Každé je pro určitou skupinu dílů, překladač vám ale obrázky nepřeloží, takže to bude chtít trochu cviku a vše proklikat, než si uděláte obrázek o tom kde co je.

Nyní se konečně dostanete k tomu hlavnímu. V tabulce je 7 buněk, ve kterých upřesňujete svůj požadavek. V první máte na výběr z kategorií dílů od volantů přes nárazníky po kola a gumy. Tlačítko vedle rozbalovací nabídky je možnost upřesnit. U většiny kategorií vám ukáže další nabídku, kde budete moct zvolit přímo výrobce a většina má nějaké vlastní nastavení, například průměr u disků. A nebo můžete jednoduše zvolit úplně první možnost z vyjížděcí nabídky, která vám zobrazí všechny inzeráty najednou.

Druhá a třetí buňka nás nezajímá. Ve čtvrté můžete vybrat automobilku a model auta. Když si stránku necháte přeložit překladačem, modely aut se většinou dají poznat.

Pátá buňka obsahuje vyhledávací pole, kam můžete zadat přímo text, pokud máte například název odněkud zkopírovaný. Pokud budete hledat konkrétní výrobce, mějte na paměti, že ne všechny inzeráty jsou popsané naší latinkou. Najít něco od HKS nebude problém, ale vyhledávat třeba kola Watanabe RS latinkou už bude složitější. V šesté a poslední buňce, která nás zatím zajímá je nalevo možnost nastavit minimální a maximální cenu (u nás minimum nic a maximum 30.000 JPY, tedy necelých 8 tisíc Kč.

Když nastavíte vše podle představ, zmačkněte tlačítko s lupou a pod ním vám vyjedou výsledky.

Pak už stačí jen vybírat. Po otevření jednotlivých inzerátů máte většinou k dispozici další dvě fotky dílu. Máte-li vybráno, je dobré zjistit si alespoň přibližně váhu daného dílu, aby bylo možné určit zhruba cenu poštovného a vhodný způsob dopravy. S tím vám v Garage5 rádi poradíme.

Autor: Jiří KepkaGarage Five 

tagy: ,
Like!