JDM 101: Japonská manga o autech

Jestli stejně jako my nemáte žádný sociální život a veškerý volný čas trávíte u počítače, určitě už jásáte radostí. Máme pro vás pár odkazů na několik japonských komiksů o autech, které jsou přeložené do angličtiny. Ano, čtete správně, tentokrát těm obrázkům budete i trochu rozumět!

Jako první se zde samozřejmě musí objevit Initial D. Je to pravděpodobně nejznámější manga o autech, která byla také úspěšně zanimována a díky které velká část mládeže pochopila, v čem je kouzlo staré dobré AE86 (nebudeme lhát, my k nim patříme také). Pokud jste na tento seriál ještě nenarazili, mrkněte na Youtube, jsou tam k vidění celé epizody i s titulky.

V papírové podobě tahle manga stále vychází a pokud jste fanouškem této série, určitě si následující odkaz uložte, nové přeložené díly pravidelně přibývají. Výhodou manga je, že se do ní vejde mnohem více, než do animované podoby a samozřejmě pokračuje i tam, kde animovaná série skončila.

První díl najdete zde

Číst můžete pomocí šipek vlevo a vpravo. Nezapomeňte, že Japonci čtou zprava do leva a podle toho jsou také jednotlivé stránky poskládány.

Další známá manga, která se dočkala animované podoby se jmenuje Wangan Midnight, kterou si stejně jako výše zmíněné Initial D můžete prohlédnout na Youtube. Zatímco se předchozí manga točí kolem závodů v horských průsmycích, Wangan Midnight je o přesném opaku: o závodech na dálnici vedoucí z Tokya do Yokohamy, kde se po nocích dříve proháněla auta rychlostí přes 300 km/h.

Číst můžete začít zde

Zatímco závody na Wanganu jsou považovány za jednu z nejvyšších met mezi japonskými pouličními závodníky, z druhého konce pochází manga Over Rev!. Je o mladé holce, které náhodou skončí v rukou klíčky od 1. generace Toyoty MR2 a která se díky ní postupně začne seznamovat se světem nelegálních závodů.

První díl najdete zde

Pokud vás předchozí tématika zas až tak netáhne, možná se vám zalíbí Kanojo no Carrera, která se na auta dívá spíše z obecnějšího hlediska. Je o holce, které zemřel otec a ona v rámci dědictví zdědila jeho vyrámovanou 964 Carreru 911 a poustupně se s ní poznává.

Manga začíná zde

Podobně je na tom i manga Countach točící se kolem mladého kluka, kterého nechá holka a on si natruc pořídí Countach LP400. Komiks je po grafické stránce spracován velice dobře a pro změnu není pouze o japonských autech.

První díl začíná tady

Poslední na našem seznamu je krátká manga King, která podle všeho vyšla pouze v jednom vydání. Ještě jsme to nečetli, ale vypadá to že je o černé Hondě CRX, kterou její majitel očividně s chutí prohání po kopcích.

Číst můžete začít zde

Edit: Díky Plantymu za tip v komentářích na manga CAPETA, které je z prostředí okruhových závodů. Mrkněte na to tady.

tagy: , , , , , , , ,
Like!