JDM 101: Driftování s Kei trucky

Občas je nám trochu líto, že jsme tak úzce zaměření na jednu scénu. Ty prodeje by byly několikanásobně vyšší mít v nabídce i nějaký to triko s koncernovým stance autem nebo něčím takovým co je to teď zrovna v módě. Japonská scéna je ale tak bohatá a rozmanitá a my jí natolik podlehli, že na ostatní dění nám už prostě nezbyla mozková kapacita.

Když se zkrátka zavrtáte do všech těch zoku klanů a poznáte s čím vším a s jakým nadšením Japonci jezdí po okruzích a kopcích, tak najednou zjistíte, že to bohatě uspokojí všechny vaše automobilové potřeby. Je jedno jestli máte náladu na nějakou malou tunovou okruhovku nebo po zemi se plazící obří sedan, Japonci mají pokryté všechno.

Jasně, už vidíme ty nasraný komentáře o tom jak hejtujeme VW a tak podobně. Tak ale není, jen nám to prostě nic nedává, je to až moc stereotypní. Tohle je ale na druhou stranu tak absurdní a netradiční, že jsme se do toho museli zamilovat na první pohled. Vždyť se podívejte jak je to malý a jak tomu píská turbo!

Další část JDM 101 jsme se rozhodli napsat po shlédnutí právě tohohle videa, které nás utvrdilo v tom, že na automobilovou scénu v Japonsku fakt nikdo jinej nemá. Nejenže létají bokem s šílenostma jako jsou Civicy přestavěné na RWD, sedany s motory z GT-R a Supry pod kapotou nebo třicet let staré Corolly, ale dokonce i s kei náklaďáčky.

Kei auta se nám tady už párkrát objevila (třeba tady a tady), ale vždycky to byly modely, u kterých šlo v první řadě o zábavu. Ta je u těhle miniaturních pickupů samozřejmě až na posledním místě, protože má sloužit především farmářům na venkově a podobným příslušníkům dělnické třídy, které jejich profese nutí vozit hromadu materiálu s sebou. Když ale postavíte auto s muší vahou, motorem uprostřed a pohonem zadních kol, tak je jen otázka času, než s ním začne někdo dělat kraviny.

A jak vidíte, věnuje se tomu nemalá část lidí. Pickupy jako Suzuki Carry váží klidně i 650kg a jejich směšné 40 koňové motory bez problémů vyměníte za některé z ostřejších kei aut jako Suzuki Alto Works. Víte jaké myslíme, takové ty s turbem, mezichaldičem a tak podobně. Přidejte k tomu ještě nějaké povedené kola jako TE37, které bez potíží padnou z jiných kei krabic a máte auto, se kterým na kopci v noci ujedete každé druhé Silvii a RX-7. Tak co, už jste se taky zamilovali?

tagy: , ,
Like!