JDM 101: Naniwa Tomoare

Pamatujete na náš menší přehled japonských komiksů o autech? Dneska k němu přidáme ještě jeden, na který jsme dlouho naráželi, ale až teď se nám podařilo zjistit oč jde. Jmenuje se Naniwa Tomoare a je z prostředí pouličních gangů z Osaky, ke kterým neodmyslitelně patří kanjo závody.

Hlavní postavou Naniwa Tomoare je Tetsuya, klasický rebelující japonský spratek, kterých tam po nocích najdete tisíce. Většinou se jen perou a jezdí na uřvaných motorkách, ale zrovna v Osace se víc než kde jinde baví i závoděním v provozu.

Holomky jako je Tetsuya nemá v Japonsku nikdo rád a tak vcelku pochopitelně dostává padáka ze školy a práci mu nikdo nedá, takže se celý den jen fláká a dělá typické „bosozoku“ blbosti. Čím víc se nudí a motá se kolem podobných zoufalců, tím víc se dostává do světa kanjo závodů a tím víc jim i propadá.

No a to je asi tak všechno, co si o Naniwa Tomoare přečtete v nějakém srozumitelném jazyce. Na rozdíl od těch známějších jako je Initial D nebo Wangan Midnigh je totiž nikdo nepřekládá a my si tak musíme vystačit jen s obrázkama. Ty ale stejně stojí za to, tak nečekejte a přes Google si najděte linky na stažení všech 28 dílů a hurá do toho.

tagy: , , , ,
Like!