Kalendář 2016

Letos to bylo zvláštní. Méně závodů, ale rozhodně víc srdečních setkání a specifických focení. A teď z toho vybrat tradiční kalendář. Po dvou týdnech přehrabování fotek zjišťuji, že to nebude úplně jednoduché.

Dívám se na výběr a vyskakují mi vzpomínky. Měl jsem možnost nafotografovat několik skvělých závodních aut vycházejících ze speciálů let minulých, pár projížďek po valašských kopcích, fajn momenty na Carbonia Cupu v Mostě, nezapomenutelnou 205T16, polské battly, záři ohňostroje při Carlsbad Classic, českou driftbestii, božské dva dny ve Spa, souboj na Sosnění, HistoCup a atmosféru nočních závodů v Brně, původní originální 130RS z 1975 a pár dalších… Méně driftů, méně Sosnové, méně soudobé rally; více youngtimerů, více okruhů a hlavně více individuálních focení. Při vybírání jsem se snažil aspoň trochu používat hlavu, takže auta skupiny B jsem volil pro připomínku jejich vrcholného roku a zároveň smutného výročí; 130RS naopak letos slavila 40 let od homologace a v roce 2016 to bude 35.výročí triumfu v ME cestovních vozů.

Pár lidí už se mně na nástěnný A3+ kalendář (470mm x 315mm, skalibrovaný sRGB tisk, matná křída, 300g/m2, spirála) ptalo, teď jen nastává problém se selekcí. Prostě ji nechci tenčit a napadají mne varianty: Držet se klasiky a některé záběry oželet, takže kalendář s třinácti listy a třinácti fotkama.

Nedržet se klasiky a dát na výběr, která strana bude pro majitele příjemnější – klasický nástěnný kalendář s třinácti listy a pětadvaceti fotkama (tzn.oboustranný tisk a každý se rozhodne jestli se chce dívat na jednu nebo druhou stranu… anebo v půlce měsíce „vymění“ fotku za tu na druhé straně) (viz.výše).

Po loňské zkušenosti přidávám možnost udělat i stolní dvoutýdenní kalendář (titulka + 27 fotek; 305mm x 152mm, digitální tisk, křída, 150g/m2, spirála; obdobný výběr snímků jako při „oboustranném“ nástěnném kalendáři).

Takže pro ty, co by měli zájem, nabízím k odkupu. Podle zájmu z prvních dvou/ tří dnů rozhodnou, která ze dvou nabízených nástěnných variant dostane přednost -> realizovaný bude oboustranný kalendář. Cena by se odvíjela od počtu kusů (resp.objemu objednávky v tiskárně), při cca 25 kusové sérii byla v minulých letech částka za jeden výtisk 270Kč/ks, u oboustranné verze cena vzrostla na 305Kč/ks. Stolní kalendář by byl maximálně za 250Kč/ks (opět v závislosti na objemu objednávky v tiskárně). K tomu případně poštovné a balné nebo ideálně osobní převzetí v rozmezí 20.-24.12. (nebo později) v Praze/ Ústí nad Labem/ Zlínu/ popř.Hradci Králové. Záleží na domluvě. Pokud by byli nějací zájemci, bylo by fajn, aby mi co nejdříve (nejlépe do 10.12., vzápětí budu zadávat počet kusů do tisku) dali do mailu petrbacca@seznam.cz závazně vědět, že o nástěnný/ stolní kalendář stojí a připojili k tomu na sebe i nějaký kontakt.

EDIT (03.12.): Shrnutí – díky za názory, realizovaný bude oboustranný měsíční nástěnný kalendář (305Kč/ks) a dvoutýdenní stolní kalendář (250Kč/ks).

tagy:
Like!