King of Drift Slovakia 2012 – round 02

Pátek rally, sobota drifty. Delší odmlku, vzniklou kvůli nutnosti věnovat se ukončení studia na škole, jsem se rozhodl vyvážit hned dvěma automobilovými závody v těsném sledu. Po pátku na hustopečské rally, jsem v sobotu vycestoval do slovenských Piešťan, kde se na místním letišti konal druhý závod série King of Drift Slovakia 2012.

Technická, leč rychlá trať poskytla nejednomu jezdci možnost blíže se seznámit s betonovými zátarasy a tak se mi (bohužel) poštěstilo zažít zřejmě nejvíce kolizí na jednom drift závodě v poměru k počtu startujících. Hold Slováci do toho jdou naplno- ostatně jako všichni ostatní; prvním účastníkem posouvání kostek byl totiž už v pátek český Rudolf Neisser na parádním 350Z.

Skvěle připravený program pak už jen znamenal, že diváci, kteří dali přednost driftům před ostatními akcemi pořádanými v rámci Carat Tuning Party, měli o zábavu postaráno. Píši o haváriích a o doprovodném programu, aniž bych se zmínil o tom hlavním, protože „to hlavní“ bylo, jako vždy když se jedná o drifty, samozřejmě perfektní. Méně početné startovní pole vyvažovalo odhodlání závodníků a sledování umění například dvojice Marko Hučko spolu s Maroshem Nikšem a jejich vždy-když-jedeme-je-z-toho-těsný-battle, mě utvrdilo v potřebě stihnout letos aspoň ještě jeden závod série KODS. Zde se nakonec nejvíce radoval Roman Kolesár se svým kompresorovým BMW M3 E46.

tagy: ,
Like!