Legendy: Team Burst

Status legendy si v dnešní době zasloužíte hlavně co největším počtu fanoušků na facebooku a twitteru. Není tomu ale tak dávno, kdy nešlo ani tak o množství článků s vaším jménem v titulku, ale o počtu vítězství v sériích jako D1, MSC, Drift Muscle a na kopcích v okolí vašeho bydliště. A málokdo jich má na kontě tolik jako Naoki Nakamura z týmu Burst.

Historie Burst sahá do roku 2001, kdy tehdy mladý Nakamura dostal nápad založit svůj vlastní pouliční tým. Tehdy pouze tříčlenná parta si postupně začala budovat jméno po kopcích v okolí jejich rodného města Nara, které leží na předměstí Osaky. Jde tedy o relativně mladý tým, minimálně v porovnání se jmény jako Running Free, ClubManS nebo K-Style. O to jsou ale jejich úspěchy víc úctyhodné.

Netrvalo dlouho a jméno Burst začalo rezonovat po celé prefektuře Nara a později i ve všech koutech regionu Kansai. Ostatně počet šampionátů vyjmenovaných na začátku článku vám napoví, že Nakamura není za volantem úplná guma. Jak popularita týmu rostla, stoupal i počet lidí, kteří v jeho barvách chtěli jezdit.

Nakamura a později i další členové používali pro nábor nových lidí netradiční metodu. Vyzývali další pouliční driftery na souboj a pokud byli opravdu dobří, tak jim nabídli jezdit v jejich barvách. Burst se takhle nakonec rozrostl na dvanáct členů, z nichž každý začínal jako jejich soupeř.

Jestli je tým známý kvůli něčemu jinému než jejich neskutečně blízkým tandemům, tak je to jejich výstřední styl plný fialové a růžové barvy. Ten se zrodil poté, když Nakamura vyzval svého rivala Akihita Fujia s jeho S13 nalakovanou ve zmíněné kombinaci. Hned jak bylo vše u konce, Fujia se přidal do party a s Naokim se shodli, že právě tyhle barvy budou ideálním rozpoznávacím znakem Burst. I když je třeba zmínit, že ne všem tahle kombinace sedla a například Takahashi Yamamoto svou S14 nalakoval zlato černě. Kenchi Ueshima měl pro změnu svoji Silvii modro černou.

Tým byl a stále je aktivní na ulicích, což se ovšem Nakamurovi před třemi lety vymstilo. Při tradičním výletu ve své D1SL Silvii se dostal do potyčky s policií, která ho přistihla inflagranti na kopci Aomatani (ten můžete znát z tohohle videa). Přišel o řidičák, dostal mastnou pokutu a v návaznosti na to přišel taky o D1 licenci. Naoki se obhajoval tím, že chtěl pouze trénovat na závody, ale moc mu to nepomohlo. Nelámal si s tím ale hlavu a místo toho šel vyhrávat o dům vedle, konkrétně do série MSC a Drift Muscle, kde nakopává řitě dodnes.

tagy: , , , ,
Like!