Legendy: Team CHOYA

Devadesátá léta byla v Japonsku zlatý věk. Corolla byla ještě zánovní vůz, doslova každý druhý měl před barákem Silvii a po večerech prasil s kámošema po místních kopcích. Slovo dalo slovo a z bandy kamarádů se postupně stávaly týmy, z nichž některé časem zanikly, ale některé si za roky vypracovaly status legendy. Jedním z takových pouličních týmů, který má v Japonsku vybudované renomé je i tým CHOYA.

I když na internetu nemá takové jméno jako třeba Running Free nebo T-50 Japan, na domácí půdě patří mezi „grassroots“ legendy. Z části za to můžou jejich úspěchy na závodech jako třeba driftová série MSC, kde v roce 2006 na okruhu v Bihoku rozdrtili takhle blízkou jízdou veškerou konkurenci v kategorii týmových tandemů.

Částečně je to ale taky díky tomu, že na rozdíl od většiny ostatních nepodlehli módě plastů a třpitkujících laků, která k driftům posledních 10 let neodmyslitelně patří. A to má větší váhu, než se na první pohled může zdát.

Jen si to představte. Přijedete se svou nově nalakovanou Silvií nebo Chaserem na okresní přebor v klouzání, na který se už měsíc nemůžete dočkat a na který jste den co den pečlivě trénovali. Ale když přijde na lámání chleba a vy se musíte během milisekundy rozhodnout, jestli riskovat nový bodykit kvůli pár extra bodům, tak vás představa všech těch budoucích splátek za něco, co vám vydrželo jen dva dny bude nutit držet se zpátky…

… Pak ale přijedou tři podivíni v trochu oprejskanejch, na první pohled sériovejch Corollách s miniaturníma kolama a na první pokus jezdí jen pár centimetrů od sebe. A po závodě se zase rychle spakujou a pospíchaj domů, aby stihli přezout všechny ty gumy a mohli vyrazit na místní kopec. Přesně tenhle introvertní „seru-na-to-jestli-se-vám-moje-auto-líbí“ přístup můžete v Japonsku zpozorovat u vícero podobných jedinců i týmů, kteří se sice moc neukazují, ale když už jo, tak si všichni ostatní sednou na prdel.

tagy: , , , ,
Like!