Minifeature: 1:24 Shatsu AE86 no.2

Pokud nás sledujete už delší dobu, tak jste mohli postřehnout, že nám doma vedle (dnes už bývalé) šedé třídvéřové AE86 stojí ještě jedna dvoudvéřová červená. Její plnohodnotný feature si záměrně schováváme na později, protože právě dostává facelift ke svým třicátinám, ale v menší míře se tady s ní stejně pochlubíme.

A když píšeme v menší, tak to myslíme doslova. Dnes ráno nám totiž do práce přišel balík od Víta, jednoho z modelářů ze stránky 1:24 Cars, který pro nás dokončil repliku naší červené firemní dodávky. Chápeme, že teď vypadáme trochu dětinsky, ale vy byste neměli radost z takové zmenšeniny vlastního auta? Jasně že měli, tak vidíte…

Radost nám dělá o to větší, když jsme si uvědomili jaká práce s tím vším byla. Levin z téhle stavebnice od Fujimi byl totiž původně model po faceliftu, zatímco naše Corolla je verze před ním. Přední nárazník, maska chladiče a zadní část auta musely proto jít dost zásadně pod skalpel.

Vedle změn základních tvarů karoserie přibylo samozřejmě i pár detailů z 1:1 Corolly jako zlaté SSR MkII, skořepina na místě řidiče a černý Nardi Classic doplňující typicky 80′s béžový interiér. Nesmělo chybět ani pár samolepek včetně mé nejoblíbenější bílé Option2 na zadku auta a jako třešničkou na dortu je pak stejnojmenný časopis ležící na zadní sedačce a AE86 HyperREV vol. 2 v přihrádce spolujezdce, který už pár let zapáchá i v té opravdové Corolle.

S Vítem už střádáme plány na stavbu dalšího modelu zachycující auto v současné podobě, ale o tom zase někdy příště. Pokud vás modely baví, můžete se těšit na podrobný článek z podobné stavby od našeho nového autora Madishe, který vám výrobu takových modelů do detailu přiblíží.

tagy: , , , ,
Like!