Report: Mogul Driving Cup

Zpátky na místě činu, aneb než abych vás zahlcoval záběry z každého závodu Mogul Driving Cupu ze Sosnové, řekl jsem si, že zkusím udělat review obsahující výběrovou fotogalerii s „těmi lepšími“ snímky ze závodů, které jsem tu nezmiňoval (o prvním jsem psal, na druhém jsem nebyl, takže se to bude týkat zbylých třech kol).
Mogul Driving Cup, Mitsubishi Lancer EVO IX, Sosnová

Když to hned zkraje shrnu: série mě nakonec vcelku mile překvapila. Na každý závod byla připravena odlišná podoba závodní tratě a i když mi některé pasáže přišly už trochu zbytečně namotané a téměř slalomového charakteru, na výsledném efektu to nic nezměnilo. Na druhou stranu se tak docílilo akurátní kombinace rychlejších a pomalejších úseků. Podobně na tom byla i skladba startovního pole – základ zůstával, obměňovaly se pouze „drobnosti“. Na něco se mé fotografické oko dívalo s větším nadšením, na něco s menším. K základu, který zůstával by se navíc dala připojit slova jako „rychlý“, “ akční“, „smykující“. A, aby nenastala mýlka, i mezi obměňujícími se závodníky se našli tací, kteří za to uměli pořádně vzít a třeba si dát, v jednom z největších aut mezi účastníky akce, sjezd z mostu v driftu. Oblíbenou zábavou jiných byly zase 4WD slidy na sněhem pokrytém/ namrzlém/ blátivém/ mokrém/ suchém asfaltu. Když už jsem zmínil podklad – ten byl pro každý závod asi tou nejpajčivější otázkou především proto, že se jeho charakter během dne a jednotlivých jízd, někdy více, někdy méně měnil. Někteří přicházeli na to, jak velké změny se udály, až při neplánovaném sledování směru jízdy bočním okénkem.

Celá série se jela ve čtyřech třídách, sériová a „hobby“ auta do a nad 1,6l objemu. Silnější „hobby“ celkově vyhrál Vladimír Filip na Mitsubishi Lancer Evo VIII alá WRC (jak vzhledem, tak zvukovým projevem, průjezdy a vším ostatním), slabší pak Jiří Šulc kombinující VW Polo a Citröen C2R2; silnější sériovky se staly kořistí Mitsubishi Lancer Evo X pilotovaného Jiřím Kratochvílem, v nižší třídě stál na stupni nejvyšším Václav Folprecht s Fordem Fiesta. Něco „veselého“ na konec? MDC 2013 to má sice za sebou, ale závodní sezona 2013 právě začíná… takže s chutí do toho!

tagy: ,
Like!