„Motocykl 2012″

Když mi kamarád říkal, že promoakce, které se budu účastnit, bude někde na motorkách, nechávalo mne to relativně chladným. A nenabudil jsem se ani po prozření, že těmi motorkami byl myšlen veletrh Motocykl 2012, pořádaný v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích.

Abych nebyl špatně chápán – proti motorkám nic nemám, ale jsou trochu bokem mého zájmu prostě proto, že automobily mi přinášely (a přinášejí) více vizuálního potěšení. K tomu preferuji raději akce, jenž se nestotožňují se slovem „veletrh“, a kde se děje více než množství lidí koukající na statické vystavené objekty, případně užívající si doprovodný program. Nicméně jsem mírně pookřál po zběžném prohlédnutí expozice a zjištění přítomnosti několika zajímavých kousků z automobilového světa. V pauzičce mezi fotografováním návštěvníků jsem pak drapl erární fotografické náčiní a strávil pár chvil v automobilové společnosti.

Možná jsem jedním z mála, který na motorkové akci fotí auta, ale co se dá dělat. I proto jsem dal název tohoto postu do úvozovek. Většinou se jednalo o auta původem z Ameriky, případně, zřejmě, o českoamerické kousky vzniklé stylem DIY. Velmi mně potěšila přítomnost domácího zastoupení automobilky Morgan s dvěma kousky jejich (světu motorek nejbližšího), reinkarnovaného modelu 3Wheeler s jedním originálem z původní série. Venku stály ještě Liazky z dálkových závodů, ale k těm jsem se už nedostal. Celkově jsem měl z akce dobrý pocit, nicméně myslím, že příště si ji nechám klidně ujít a místo toho raději zvolím nějakou více automobilovou záležitost. Prostě jsem moc rozežraný.

Like!