Nové nálepky: 旧車 pack

Na samolepky jsme poslední dobou trochu zanevřeli, tak to teď doženeme. Minule jsme nakousli svět veteránů v Japonsku s nálepkou JAF a dneska k ní přibudou dvě další, které na vaší Hakosuce nebo Kenmery nesmí chybět: OK! Safety Drive od Okamoto a やさしく走ろうTOKYO.

Yasashiku hashirou TOKYO, v češtině volně přeloženo jako „jezděme bezpečně v Tokyu“, je dopravně bezpečnostní slogan z let 1981 a ’82, který reagoval na extrémní nárust aut v hlavním městě a také na čím dál větší počet pankáčů za volantem, kteří s chutí terorizovali okolí ve svých zánovních Skylinech.

OK! Safety Drive byla v 60. a 70. letech velká reklamní kampaň největšího japonského výrobce kondomů Okamoto. Probíhala hlavně v prostředí závodních aut (kde jinde byste našli větší koncentraci nadrženejch mladíků, že…) a díky tomu, že se objevila prakticky na každém blatníku závoďáků se z ní postupem času stala klasika, která přirostla k Hakosukám a RX-3 stejně jako logo Gulf a Martini ke sterým 911 a Lanciím.

Vedle toho tady máme i dvě nové Shatsu samolepky. Po křiklavých barvách z minula jsme chtěli vyzkoušet něco decentnějšího a vzešla nám z toho kombinace černé a staré dobré britské závodní zelené. Tu si můžete pořídit ve dvou motivech, buďto jako klasické dvaceticentimetrové logo nebo jako menší kruh s naším oblíbeným Nardi uprostřed.

tagy: ,
Like!