Recyklování je dobré: Yahoo Levin

Vzpomínáte na článek o Davidově S14? Naznačili jsme v něm, že příliš časté čumění na auta na netu časem otupí vaše smysly a udělá z nich něco všedního, co časem začnete přehlížet. To se samozřejmě stalo i nám, ale po delší odmlce jsme zase jednou našli Corollu, která nás na první pohled chytla a vykouzlila nám úsměv na tváři. Tenhle Levin podle nás přesně vystihuje to, o čem AE86 vždycky byla: hodně srandy za málo peněz.

To tučný písmo je tam schválně. Na kolik myslíte, že celá tahle sranda vyšla? Sto, dvě stě tisíc? Ani náhodou, tenhle kluk z prefektury Yamanashi si na všechno našetřil ze dvou (mizerných) výplat. Vítejte v kouzelném světě japonských online aukcí, kde si můžete splnit své mokré sny za pětinovou cenu.

Kroutíte hlavou? Správně děláte. Kromě pár věcí, které je dobré koupit nové jako třeba TRD tlumiče na AE92 je na tomhle autě vše z aukcí. Kola, sedačka Bride Zeta II, Cusco Safety 21 rám, Nardi volant… Vše zachovalé, plně funkční a za malou cenu.

A než to někdo z vás namítne, tak ne, nejedná se o díly z bouračky nebo tak podobně. Japonci totiž nejsou tak vychcaný jako my. Ceny jsou tak nízko jednoduše kvůli tomu, že nabídka dílů převyšuje poptávku a taky protože morální opotřebení věcí kvůli stáří je v zemi vycházejícího slunce o dost větší než v našich končinách. Zjednodušeně řečeno: auto, které má najeto 100 tisíc je v Japonsku to samé, jako auto s 200 u nás.

Chápe se to trochu těžko, ale pro nás to má jednu obrovskou výhodu. Stačí totiž sebrat odvahu, chvíli otravovat ty správné lidi a podobnou Bride nebo SSR můžete mít doma i vy. Za dobrou cenu a bez toho, aby šlo o nějaký šmelo nebo podvod. Takže až příště zase budete vybírat něco z katalogu taiwanskejch dílů, vzpomeňte si na těhle pár řádků, seberte odvahu a mrkněte taky na nabídku v Japonsku.

tagy: , , , ,
Like!