Report: King of Drift Slovakia 2013 – round 01

Mám rád kombinování. Za rodičema do Zlína jedu jednou za čas, ale stejně jako vidím rád je, vidím rád i příležitost využít cestu přes celou republiku i k něčemu dalšímu. Nejen k večernímu posezení u pivka se starými (obrazně, ne fakticky) kámoši. Plnohodnotným driftům může člověk na Moravě přičichnout snad jedině na Masarykově okruhu, navíc stejně často do roka jako Vánocům, ale naštěstí mají naši slovenští bratři řešení. Takže když jsem plánoval cestu směrem na východ, vzal jsem k ruce také kalendář KODS 2013 a sesynchronizoval se s prvním letošním závodem této série.

King of Drift Slovakia, 2013, Padock Pezínska Baba, Ivan Vlko Vlček, BMW M3 E46, Marian Marosh Nikš, BMW M3 E36

Zásadní info? Začátek června; Padock Pezinská Baba; 10-15 startujících, hlavně známá jména slibující dobrou zábavu. V praxi to znamenalo sem tam sluníčko, občas stín (zatímco se v Čechách pomaloučku plnily přehrady), mou premiéru na tradičním místě slovenských drifterů – plácku obklopeném ze dvou stran skalami, s trochu zamotanou tratí a i když nakonec jezdilo snad jen deset aut, byla neustále v pohybu. Občas ještě přišla podpora roztleskávaček a stunt ridera na motorce pro vyplnění přestávek, nicméně hlavní náplň byla, jak tomu tak na drifterských závodech bývá, především v celodenním létání smykem.

KODS, TOmáš Jažek, Nissan 200SX S14

Skvělé bylo pozorovat detaily, které se během dne děly – pár závodníků v čele s Marianem Nikšem rozhazovalo auta už před výjezdem z lesa, vnitřní přední kola některých vozů se v plném rejdu občas odvalovala po hodně malých plochách, naopak zadní hledala poslední centimetry asfaltu před travnatým okolím a určitě by se našla řada dalších. Na driftování na podobné ploše jsem si už trochu odvykl, ale pořád má své charakteristické prvky a to nejen kužely na každé druhé fotce… Po parádních semifinálových a finálových tandem battlech se nakonec radoval z výhry, již zmiňovaný, Marian Marosh Nikš na své M3 E36, následovaný Ivanem Vlko Vlčkem s M3 E46 a Noro Kováčikem, také na BMW M3 E46.

tagy: ,
Like!