„…s takovýma fotkama jděte někam!“

Slova, na která nezapomenu, zazněla z úst vedoucí ateliéru na umělecké fakultě ve chvíli, kdy jsem se ve vší pokoře zeptal, proč nepostupuji do dalšího kola přijímacího řízení. Zkusil jsem na sobě dělat a následující rok to zkusil na stejnou fakultu znova. Zvolil jsem ale ateliér, který se právě otevíral a jehož zaměření mi sedělo mnohem více. Zkoušky jsem úspěšně splnil. Od roku 2006 jsem tak ke svému zájmu o automobily, začal oficiálně přidávat i zájem o fotografii.

Valašská rally 2006, Flídr-Ehl, Škoda Octavia WRC

Jmenuji se Petr Bača a snažím se fotografovat automobilový sport a také auta samotná. Díky studiu, které však budu zanedlouho končit, to nejsou jediná témata, kterým bych se věnoval. Ale jsou jediná, kterým se věnuji cíleně. Možná jste už o nějaké moje fotky zavadili a jestli ne, tak doufám, že brzy zavadíte, i prostřednictvím tohoto blogu. Snažím se pohybovat na akcích, které jsou pro mně zajímavé, ať už se jedná o rally, amatérské podniky anebo drifty, které poslední dobou upřednostňuji. V průběhu studia jsem spolupracoval na několika specificky zadaných fotografických projektech pro časopis Auto7, na kalendářích pro české zastoupení Mitsubishi a pro Škoda Auto. Digitálně fotografuji vlastním fullframe Nikonem, který jsem pořídil před nedávnem, nebo erárním fullframe Canonem – s adekvátními objektivy, samozřejmě; občas opráším i analogovou zrcadlovku Nikon.

Za možnost vlastního blogu ještě jednou velice děkuji všem, kteří mi to umožnili. Vzhledem k tomu, že mám vlastní web, kde psanému textu moc neholduji, budu nějaké (snad) stručné myšlenky k uplynulým závodů/ srazům/ focení, ventilovat zde, spolu s výběrem toho nejlepšího, co daná akce nabídla. A počítám s tím, že nejen to…

Tak ať se líbí!

Petr

(a do začátku trochu toho fotografického rallypseudoumění z roku 2006)

Like!