Shatsu SCANS

Sepsání JDM 101 o japonských časopisech nás přivedlo na jednu myšlenku. Tyhle magazíny jako Option, Hyper Rev a další se v našich končinách shání stejně dobře jako Levisky v Tuzexu před 30 lety. A já mám díky jednomu kamarádovi v kumbále všech možných Optionů a Drift Tengoku necelé dvě stovky. Tak co s tím?

Nebojte, nebudeme vám je postupně rozprodávat za přemrštěnou cenu jako vekslák na rohu Spálený a Vodičkovy. My si radši sedneme ke skeneru a začneme jeden za druhým převádět do digitální podoby tak, ať si ho můžete užít všichni (a zadarmo). Nechceme se příliš omezovat v tom co budeme skenovat a co ne. Jedno je jisté, nebudeme sem dávat celé časopisy, protože to není v našich silách. Průměrný časopis o autech jako Option má přes 200 stránek a polovina z nich je černobílých s miniaturními inzeráty, které by stejně všichni přeskočili. Budeme z nich proto jen vyzobávat to nejlepší, ať už to budou samotné fotky aut, celé stránky s technickými specifikacemi nebo nějaké vtipné malůvky a větší inzeráty, které stojí za to.

Nový „blog“ SCANS není ani tak blogem jako spíš databází všech těhle japonských nádher, stejně jako je /relax databází luxusních zrzek. Můžete si prohlížení rozdělit buďto podle jednotlivých časopisů nebo také podle konkrétního typu auta. Své si tam časem najde snad každý, ať už nemůžete v noci spát kvůli bokem jezdícím Silviím, kopce ničícím Civicům na slickách a nebo po zemi se plazících Hakosukách.

Zatím jsme skenerem narychlo prohnali jen tři časopisy, i tak z toho ale vzniklo přes 60 obrázků. Tímhle tempem by jich na konci mohlo být kolem 4 tisíc a to už za to stojí, co myslíte? A nezapomeňte, pokud se vám skeny líbí, tak neváhejte a šiřte je dál, ta naše malá JDM scéna totiž zatím moc JDM není…

tagy: ,
Like!