Feature: Spirant Mazda MX-5

Neznám snad nikoho, kdo na tohle auto ještě nikdy nenarazil. Pokud sledujete japonskou scénu a různé punkové drift týmy, které se na ní pohybují, tak jste určitě někdy slyšeli o týmu Spirant. Mají v repertoáru hodně zajímavá auta, od hodně agresivní 180SX po neméně přísně vzhlížející Chaser. Nám ale nejvíc padla do oka jejich NB8 MX-5.

Nečekejte žádné výstřední polepy ani extrémní křídla nebo bodykit. Auto má z jedné strany několik menších nálepek a název týmu Spirant a z druhé strany je čisté, bez polepů. Z dalších doplňků jsou na autě akorát originál malé prahy a přední lip.

Auto sedí na kolech Precedeo/CST Demon cambers v rozměru 15*7,5 et-5 a podvozku Tein Flex s 12kg/mm pružinami vepředu a 10kg/mm vzadu. Z ostatních úprav bych zmínil zakázkový výfuk Effect Tech od Noboru Morita, diferenciál z NB6 se stálým převodem 4.3 a podložky tyčí řízení od iConcept pro zvýšení úhlu řízení. Auto pohání motor BP spojený s 6 stupňovou převodovkou.

O ničem jiném by to přece ani být nemělo. Čím více úprav na autě uděláte, tím větší šanci máte, že se něco posere. V jednoduchosti je síla a tohle auto je toho jasným důkazem. Pořiďte fungující podvozek, rám a výfuk nebo kola a začněte se s autem pořádně sbližovat.

Tak kdy už se dočkáme podobného výtvoru i tady v ČR? Pořád čekáme na dobu, kdy přijedete na okruh a uvidíte skupinu lidí, jak to posílají pořád dokola v nesmyslných rychlostech a úhlech do první zatáčky za cílovou rovinkou. Jasně, auta nebudou zrovna výstavní kousky, gumy byly sjeté ještě než s nimi na okruh vyrazili a sem tam jim možná upadne nárazník, ale po technické stránce bude vše šlapat tak jak má. Snad se tahle představa jednou naplní.

Jirka – Garage5

tagy: , , , ,
Like!