Galerie: Vauxhall VXR8

Toto je Velká Británie. Velká Británie má Matta. Matt má auto. Auto je Vauxhall… Auto je Vauxhall asi stejně jako je rohlík erotická pomůcka. Takže jen trochu.

Vauxhall VXR8, Holden HSV Clubsport R8, Whitby

Fakticky se jedná o Holden HSV Clubsport R8, modelová řada z roku 2007, ze zcela sériových šesti litrů, roztahaných po osmi válcích uspořádaných do V, produkuje 420 koní, kterým na zadní nápravu, v případě tohoto vozu, pomáhá automatická převodovka. Jako čech jsem se dostal k tomuto australskému vozu s takřka americkým charakterem na anglickém území před asi jedním a čtvrt uherským rokem díky své lámané svahilštině. Aspoň jsem měl ten pocit – doufal jsem, že se mi během „samrdžobu“ poštěstí sehnat někoho s pěkným autem k nafocení. Obepsal jsem několik UK fór s nabídkou fotografování a jedinou podmínkou – focení v blízkosti lokace, kde jsem přebýval. Enormní zájem jsem nečekal, přeci jen jsem se zdržoval v ekonomicky nikterak silné oblasti, přesto mne trošku překvapilo (ale opravdu jen trošku), že se dal počet relevantních reakcí spočítat na prstech jedné, cirkulárkou upravené, ruky. Japonec žádný nevyšel a tak byl majitel „Holdallu“ jediný, se kterým se dotáhla domluva až do zdárného konce a mohlo tedy proběhnout i, notně provizorní, fotografování. Místa jsem vytipoval podle mapy nebo podle pohledu z autobusu; komunikace probíhala spíše gesty než ústně (nějak jsem nebyl schopen vypravit „vytoč kola doleva, popojeď o kus dopředu, pak plný pravý a kousíček couvni“ tak, aby můj yorkshireský comrade plně pochopil, co to po něm sakra chci) a odnikud se vynořil i majitel garáže s Fiestou XR2i, nabízeje svůj povoz k focení. Výsledek dvouhodinové česko-britské spolupráce posuďte sami. Fotky jsou ještě na můj starší aparát Nikon D100 a jedná se o jakousi druhou verzi selekce a postprocesu.

Jak se tak na ty záběry dívám, mám z nich smíšené pocity a hlavou mi jde, kromě ušní tyčinky, ještě jedna věc – chce se mi je udělat pořádně. Vzít 2-3 ateliérová světla, nasvítit káru v garáži nebo dílně nebo třeba večer venku když nebude pršet, k tomu nasnímat i fotky z nějaké vyjížďky. Strávit tím více času a ve finále mít set pořádných svícených fotek plus pár akčních. Chybí mi jediné. Auta. Nevíte o nějakých pěkných v blízkosti Ústí nad Labem? Nebo dost možná i v Praze – jen to tahání ateliérových světel není až taková legrace, jak se může zdát. A nemusí to být ani Holdall…

tagy: ,
Like!