Steering Media: Sierra RS Cosworth

Tak jsme se s Ondrou rozhodli, že kromě „statických“ obrázků se pustíme i do pohyblivých. Výsledkem je naše první video, které vzniklo proto, aby vám alespoň trochu přiblížilo, jak funguje pořádný auto. Sierra RS Cosworth je sama o sobě výborná a má všechno podstatné správně. Ale pokud si sériové auto vezme do parády tým pana Václava Arazima (pokud nevíš, kdo to je, gůgl ti pomůže), vše se ještě posune. Během roku 2012 vzniklo tohle komplet závodní auto dle dobové homologace.

Po dlouhé době jsme viděli výsledek čisté práce, kdy je vše uděláno funkčně, ale zároveň citlivě, zkrátka radost pohledět. Auto má výkon asi 280 koní (s restriktorem 38 mm), ale dá se získat i nějakých 330 k (s restriktorem 44 mm). Zmiňovat drobnosti jako samosvor, pořádné brzdy nebo převodovku Getrag je asi zbytečné… Celá ta sranda v hodnotě několika milionů patří Jirkovi Káňovi, který se s ní stal vloni (v první sezoně!) vícemistrem historiků. Poté, co nás pořádně povozil v zatáčkách nad Litvínovem, jsme se okamžitě zamilovali. Je neskutečné, jak pořádné klasické auto funguje, jak je brutální, mechanické a hlučné. Po městě se skoro nedá jezdit, převodovka a diferák skučí a v nízkých má motor turbodíru. Ale jakmile na to začnete tlačit, Cossie se nadechne a čím více do toho jdete, tím lépe funguje. A vždy má dost síly na jízdu smykem. Přestanu plkat, užijte si video (zvuk musí být hodně nahlas – 105 decibelů je nálož!).

Ještě dodatek pro vysvětlenou: Steering-Media je projekt, který s Ondrou Kroutilem rozjíždíme a kterým se posunujeme od statiky k pohybu. Už máme plány na další videa a pohyb, takže uvidíme, snad se z toho vyvine něco, co zase trochu zatřese scénou. :)

tagy: , , , ,
Like!