Vložte vtip o tofu: Initial D Trueno naživo

Nejspíš tady není nikdo, kdo by neslyšel o seriálu Initial D. Tahle japonská pohádka dokázala zamotat hlavu řadě lidí nejen v Japonsku, ale i tady na druhém konci světa a spousta kluků díky ní pochopila o čem že to ta stará vyrezlá Corolla vlastně je.

Musíme se přiznat, že nám ten fenomén vytvořený díky Initial D trochu vadí, ale o tom se můžeme rozepsat někdy jindy. Dneska se podíváme na jedno Trueno z Japonska, jehož majitel tomuhle seriálu podlehl natolik, že se rozhodl postavit si naprosto identickou repliku té známé dodávky na doručování tofu.

A když říkáme identickou, tak to myslíme doslova. Až na závodní Silvertop, který točí 12 tisíc otáček najdete v tomhle autě všechno, co byste našli v jeho kreslené předloze.

Základ samozřejmě tvoří zenki GT-Apex Trueno, které sedí na 14×6.5 kolech Watanabe RS (dokonce i jejich rozměr je stejný jako v seriálu). To si do parády vzali chlapci z Carland 86 a přidali téhle 86 pár věcí, díky kterým nejen dobře vypadá, ale taky hodně dobře jede.

Závodní Silvertop to není, ale i tak s ní tenhle lehce poladěný Blacktop dokáže pořádně zacvičit. Samozřejmostí je pak i TRD samosvor a podvozek, který je také z repertoáru Carland 86. Dále jsou na autě věci jako Type-D výfuk taktéž od Carland 86, Cusco stabilizátory, Endless CC-X brzdové destičky, KOYO chladič a mnoho dalších. Však už to znáte…

Zatímco sehnat seriálový motor se povedlo jen Akirovi Iidovi, udělat identický Initial D interiér není až takový problém. V tomhle Truenu najdete vše: červený zenki interiér, obligátní držáčky na kelímky na palubovce, drobný otáčkoměr do 12 tisíc na domku volantu a dokonce i ItalVolanti kormidlo.

Tak to tady máte ve vší kráse. My jsme z toho pořád lehce na rozpacích, ale jedno musíme uznat, tohle auto postavili jedni z největších expertů na 86 a na autě je to vidět. Co na to říkáte vy?

tagy: , , , ,
5 likes